banner2

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'tan heyecanlandıran açıklama: Küçük araçlar da üretebiliriz

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yaptıkları 15 yıllık planlamanın yolunda gittiğini ve tüketicinin ihtiyacına göre mikro mobilite çözümleri de üretebileceklerini söyledi.

Ekonomi 03.01.2022, 09:10
Abone ol
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'tan heyecanlandıran açıklama: Küçük araçlar da üretebiliriz

TOGG geleceğin mobilite çözümlerine göz kırpıyor. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, gelecekte farklı ulaşım çözümü üretimlerine imza atabileceklerini ifade etti.

Yeni Şafak'ın haberine göre; Tüketicinin ihtiyacına göre mikro mobilite çözümlerinin gelecekte TOGG'da olabileceğini vurgulayan TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, "Bu biraz pazardaki fırsatların gelişimiyle alakalı. Bizim 15 yıllık planımız bunun dışına çıkamayacağımız anlamına gelmiyor. Yaptığımız ürünlerin yanında bahsettiğimiz mikro mobilite çözümleri teknik anlamda çok daha hızlı harekete geçirilebilecek ürünlerden oluşuyor" dedi.

'ELEKTRİKLİ ARACIN FİYATI ADET ARTTIKÇA DÜŞER'

TOGG fiyatlarından da bahseden Gürcan Karakaş, "Sonuçta ulaşılabilirlik veya rekabetçilik sadece ve sadece bulunduğunuz segmentle ilgili değil, ekosistemle beraber ulaşacağınız adetlerle de alakalı. Biz 5 modelle beraber 'en maksimize edilmiş' Türkiye pazarına baktığımızda adetlere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun belki küçük araç büyük araç şeklinde yer değiştirme olabilir. Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Oralara geldiğimizde de fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalar o zaman olacaktır diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

'AKILLI CİHAZ LANSMANINA BAŞLARIZ'

TOGG'un testlerinde gelecekte değişecek kriterleri de hesaba katarak çalışmaların ilerlediğini aktaran Gürcan Karakaş sözlerini şu ifadeleri kullandı; "2022'de regülasyonların bir kısmı değişiyor. Yanılmıyorsam 14 tanesi değişiyor. Bunların içinde çarpışma testleri ile ilgili olanları da var. Örneğin; Yan yana oturan iki kişinin kafalarını çarpmaması için ortaya hava yastığı koyulması gerekiyor. Daha kanunlaşmadı. Onların hepsini biz 'Dönüşürse ne olur?' diyerek hesabını kitabını yaparak hareket ediyoruz. Bunların hepsi bir anda gelirse ne yapacağımız tartışıyoruz. O anlamda da bizim tahminimiz 2023'ün ilk çeyreğinde bu süreç tamamlanır. Bizde 2023'ün ilk çeyreğinde bu süreç tamamlandıktan sonra akıllı cihazlarımızın lansmanına ve satışına başlarız."

'SATIŞ İÇİN KRİSTAL SARAYA GEREK YOK'

Yeni nesil kullanıcıların araçlarla buluşma noktalarının da değiştiğinin altını çizen Togg CEO'su M. Gürcan Karakaş, "Yıkıcı yaklaşımlar da sergileniyor. Biz bunların hepsini gözlemliyoruz. Yerinde ziyaret ediyoruz. Onların yaşadıkları sıkıntıları ve farklılıkları tespit ediyoruz. Çıkardığımız sonuç şu: Kullanıcıların ihtiyaçları temelde bilgi toplamak ve bunun yanında dokunarak test etmek. Bunu illaki fiziksel bir kristal saray içerisinde yapmanız gerekmiyor. O imkanı sağlayacak bir kullanıcı deneyimi ağı yeterli. Biz onun üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Yönetim kurullarımızda da konuşuyoruz. O bağlamda hem ülkemiz için, hem de Togg için en akılcı çözüm ne ise onu yapma niyetindeyiz" şeklinde açıklama yaptı.

TOGG SAHNEYE ÇIKIYOR

Öte yandan CES 2022, bu yıl Türkiye için ayrı bir önem taşıyor. Türkiye’nin otomobili TOGG, dünya sahnesine ilk kez ABD’nin Las Vegas eyaletinden düzenlenecek CES’te çıkmaya hazırlanıyor. Fuar kapsamında, TOGG’un bu senenin sonunda üretim bantlarından inecek ilk modeli (yüzde 100 elektrikli SUV) tanıtılacak ve TOGG CEO’su Gürcan Karakaş burada bir sunum gerçekleştirecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!