banner2

Ticaret Bakanlığı'ndan sevindiren haber! Binlerce personel alımı yapılacak! İşte başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı, 2500 sözleşmeli personel alımına ilişkin ilanı yayımladı. Personel alımıyla ilgili detaylar merak ediliyor. İşte Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 sözleşmeli personel alımına dair detaylar...

Ekonomi 17.11.2022, 02:00 17.11.2022, 02:11
Abone ol
Ticaret Bakanlığı'ndan sevindiren haber! Binlerce personel alımı yapılacak! İşte başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı, bugün personel alımına dair duyuru yaptı. Bakanlığı Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 2 bin 500 personel alımı gerçekleştirilecek. Bu personeller gümrük ve dış ticaret bölge müdürlükleri, ticaret il müdürlükleri ve serbest bölge müdürlüklerinde görevlendirilecek. 

TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Başvurular 21-30 Kasım 2022 tarihleri arasında Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılacak. Adaylar, pozisyonlardan yalnızca birine başvuru yapabilecek. Posta ya da diğer şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru, yerleştirme ve fiziki yeterlilik sınav sonuçları ile sözlü sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ticaret.gov.tr internet adresinin Duyurular bölümünde ilan edilecek. Adaylar sınava ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların, 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın ilgili puan türlerinden 70 ve üzeri almış olması gerekiyor.

Sözleşmeli muayene memurları sözlü sınavla, sözleşmeli gümrük muhafaza memurları fiziki yeterliliğe ilişkin uygulamalı ve sözlü sınavlarla, sözleşmeli büro personeli de KPSS puan sıralaması esas alınarak istihdam edilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!