banner2

Thodex'in Sahibi Fatih Özer'in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Thodex soruşturması kapsamında kırmızı bültenle aranan Faruk Fatih Özer'in yurtdışına kaçışına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Ekonomi 21.05.2021, 10:45
Abone ol
Thodex'in Sahibi Fatih Özer'in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Kripto para borsaThodex soruşturması kapsamında aranan şirket kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in, İstanbul Havalimanı'ndan yurt dışına kaçışına dair yeni fotoğraflar ve bilgiler ortaya çıktı. Arnavutluk'ta olduğu öğrenilen Özer'in yakalanmasının an meselesi olduğu belirtiliyor.

Olaya ilişkin ulaşılan güvenlik kamerası görüntülerinde Özer'in 20 Nisan tarihinde saat 17.15 sıralarında Havalimanı'na geldiği daha sonra 17.46'da ise M-18 numaralı bilet kontuarında check-in işlemini yaptığı görülüyor. Güvenlik kamerası kayıtlarında Özer'in Havalimanı'nda bulunduğu süre içerisinde tedirgin tavırları dikkat çekiyor.

"NEREDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Arnavutluk'a kaçan ve kırmızı bültenle aranan Özer hakkında yaptığı açıklamada yerinin tespit edildiğini belirterek, "Bizim kanaatimiz Arnavutluk'tadır. Tüm temaslarımız yürüyor Arnavutluk'ta. Arkadaşlarımız orada, diğer yan ülkelerde. Başka bir ülkeye geçtiği noktasında herhangi bir bilgimiz yok. Nerede olduğunu da biliyoruz. Alacağız inşallah." dedi.

NE OLMUŞTU?

Kullanıcıların Thodex isimli kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket yöneticisinin yurt dışına kaçtığı ihbarları üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı 22 Nisan tarihinde resen soruşturma başlatmıştı. Bu kapsamda şğpheli Faruk Fatih Özer'in yurt dışına çıktığı resmi belge ve kayıtlarla doğrulanmıştı. Özer'in de aralarında yer aldığı 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda 81 şüpheli yakalanmış, Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ve kardeşi Serap Özer'in de aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklanmıştı. Şüphelilerden 38'i adli kontrol şartıyla, 37'si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Faruk Fatih Özer'in hakkında Interpol tarafından 23 Nisan'da kırmızı bülten çıkarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!