TESK Başkanı: Jet hızıyla zam yapanlardan şimdi indirim bekliyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Gıda, akaryakıt gibi birçok ürün grubunda döviz kurlarını bahane ederek jet hızıyla zam yapanlardan şimdi indirim bekliyoruz' dedi.

Ekonomi 22.12.2021, 17:12 22.12.2021, 17:52
Abone ol
TESK Başkanı: Jet hızıyla zam yapanlardan şimdi indirim bekliyoruz

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken önemli açıklamalarda bulundu.

PALANDÖKEN, TÜM ÜRÜN GRUPLARINDA İNDİRİME GİDİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Palandöken, piyasalara güvenin artması için tüm ürün gruplarında indirime gidilmesi gerektiğini belirtti. Palandöken, son zamanlarda yapılan zamları hatırlatarak şunları söyledi:

“Ayçiçeği yağından motorine, kış lastiğine, monttan kuruyemişe, A’dan Z’ye tüm ürün gruplarına son birkaç ayda zam geldi. Bu zamların birçoğu tamamen usulsüz artarken, birçoğu da döviz kurları bahane edilerek arttı. Şimdi ise açıklanan kararların ardından döviz kurlarında yaşanan önemli düşüşün bu zamlara yansımasında göremiyoruz” 

'GIDADAN TEKSTİLE AKARYAKITA 50 KURUŞLUK ZAM YAPANLARDAN ŞİMDİ AYNI HIZDA İNDİRİM BEKLİYORUZ'

Palandöken, tüm ürün gruplarında indirim yapılması gerektiğine dikkati çekerek, “Gıdadan tekstile, akaryakıta her ürün grubunda dövizdeki 50 kuruşluk artışta bile anında zam yapanlardan şimdi aynı hızda indirim bekliyoruz. Gıda, akaryakıt gibi birçok ürün grubunda döviz kurlarını bahane ederek jet hızıyla zam yapanlardan şimdi samimiyetlerine inanmak için indirim bekliyoruz. Piyasalara güvenin artması, vatandaşın ve mal alım satım yapan esnafın rahatlamayı daha iyi yaşayabilmesi için artık tüm ürün gruplarında önemli bir indirim yapılmalı” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!