banner2

Terörden temizlenen Gabar'da petrol fışkırıyor! Hedef 200 bin varil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "enerjide tam bağımsızlık" politikası meyvelerini vermeye devam ediyor. Terörden temizlenen Gabar'dan adeta petrol fışkırıyor. TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, "Gabar'da bir akşam üstü…" notuyla petrol çıkış noktasından bir görüntü paylaştı.

Ekonomi 28.09.2023, 10:09 28.09.2023, 10:54
Abone ol
Terörden temizlenen Gabar'da petrol fışkırıyor! Hedef 200 bin varil

Geçtiğimiz yıllarda adı terörle anılan Gabar bugünlerde Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan petrol ile anılıyor. Yapılan başarılı operasyonlar sonuncu temizlenen bölgede başlayan petrol arama çalışmaları sonrası meyvelerini vermeye başladı. 

"GABAR'DA BİR AKŞAM ÜSTÜ..."

Türkiye enerji sektöründe Şampiyonlar Ligi'ne çıkmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarına tam gaz devam eden TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, sosyal medya hesabında "Gabar'da bir akşam üstü…" notuyla petrol rezerv alanını paylaştı.

HEDEF 200 BİN VARİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "enerjide tam bağımsızlık" hedefiyle kolları sıvayan TPAO 2024 yılında hedeflerini 200 bin varile çıkardı. Günlük 1 milyon varil petrol tüketimi olan Türkiye, bu miktarın yaklaşık yüzde 8'ini kendi kaynaklarından karşılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!