Yandex Metrica

T.C kimlik sonu 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar dikkat! Bakanlık duyurdu: 18 yaşından büyük olan herkes hemen yarın ödeme alacak!

T.C kimlik sonu 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar dikkat! Bakanlık duyurdu: 18 yaşından büyük olan herkes hemen yarın ödeme alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok farklı alanda ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ödemeleri yapıyor. Vatandaşın temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bu ödemelerden faydalanabilmek için belirli şartları karşılamak gerekiyor.

Ekonomi

05.03.2024, 10:28

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; dar gelirli ailelere, şehir yakınlarına, gazilere, engellilere, yetimlere ve kimsesizlere önemli nakit destek yardımları sunarak, sosyal yardımların yaygınlaştırılmasını amaçlıyor. Destek paketlerinin miktarı, sağlanan paketlere ve kişinin durumuna göre değişiklik gösteriyor. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bazı destek programları ve başvuru şartları...

O sigara grubuna dev zam! Winston, Camel ve Monte Carlo fiyat listesi tek tek açıklandı! O sigara grubuna dev zam! Winston, Camel ve Monte Carlo... Haberi Görüntüle

Sosyal Yardım

Sosyal yardım, maddi yönden ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunulan bir destek programıdır. Bu destek ödemesinden faydalanmak için T.C kimlik numarası ile başvuru yapmak gerekmektedir. Sosyal yardım miktarı, ihtiyaç sahibi vatandaşların durumuna göre belirlenir. Ödemeler en az 120 TL olup, en fazla 2 bin 500 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Biden'ın seçim iddiası kripto para borsasını tepe taklak etti! Bitcoin kan kaybediyor Biden'ın seçim iddiası kripto para borsasını tepe taklak etti! Bitcoin... Haberi Görüntüle

Çocuk Yardımı

Ailelerin, çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için sunulan destek programında; çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi ve gelişebilmesi amaçlanmaktadır. Bu destek ödemesi, ailelerin çocuk sayısına ve ihtiyaç durumlarına göre belirlenir. Başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen şartları karşılayan aileler tarafından yapılabilir. 

Otomobil alacaklar dikkat: Şimdi tam sırası! Bankalar kredi musluklarını sonuna kadar açtı Otomobil alacaklar dikkat: Şimdi tam sırası! Bankalar kredi musluklarını sonuna... Haberi Görüntüle

Elektrik Tüketim Desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemelerinden biri de elektrik tüketim desteği. Bu destek programında; elektrik faturalarının ağırlığını azaltarak vatandaşların bütçesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Elektrik tüketim desteği kapsamında yapılan ödemeler, ailenin hane nüfusuna ve elektrik tüketimine bağlı olarak farklılık göstermektedir. İşte elektrik tüketim desteği ve başvuruları:

  • 1-2 kişilik hanelere 75 kilovat saat (kWh) karşılığı 108 TL,
  • 3 kişilik hanelere 100 kilovat saat (kWh) karşılığı 144 TL,
  • 4 kişilik hanelere 125 kilovat saat (kWh) karşılığı 180 TL,
  • 5 ve üzeri nüfusa sahip hanelere 150 kilovat saat (kWh) karşılığı 216 TL.

Başvuru şartları:

Elektrik tüketim desteğinden faydalanmak için öncelikle 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanmanız gerekmektedir. İhtiyaç sahibi olan haneler, bu şartı karşıladıklarında başvuru yapma hakkına sahiptirler. Başvuru için herhangi bir kuruma gitmeye gerek yoktur. Başvuru sahiplerinin yapması gereken, Kimlik Kartı ve elektrik faturasıyla birlikte PTT şubesine gitmektir. Başvurunun ardından gerekli değerlendirmeler yapılacak ve hak sahiplerine destek ödemesi gerçekleştirilecektir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading