banner2

TC Kimliğinin sonu 0,2,4,6 ve 8 ile bitenler dikkat! O ödeme hesaplara yatırıldı! 4.336 TL...

İhtiyaç sahiplerine yönelik destek ödemeleri Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hızla devam ederken bir destek ödemesinin daha hesaplara yatırıldığı bildirildi.

Ekonomi 01.06.2023, 22:58 01.06.2023, 23:50
Abone ol
TC Kimliğinin sonu 0,2,4,6 ve 8 ile bitenler dikkat! O ödeme hesaplara yatırıldı! 4.336 TL...

Destek ödemesi başvurusu bir yandan devam ederken bir yandan da ödemeler hesaplara yatırılıyor. Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , 2023 yılında yüksek enflasyon karşısında dar gelirli vatandaşları ezdirmemek için bir yandan destek ödemelerinde artışa giderken bir yandan da her muhtaçlık durumu olanlara ulaşmaya çalışıyor.

İhtiyaç sahiplerine destek ödemesi için harekete geçen Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli vatandaşlar için yeni önlem paketlerini hayata geçiriyor. Yapılan son açıklamada ise dar gelirli vatandaşların hesaplarına 4.336 TL destek ödemesi yapılacağı belirtildi. Peki devletin banka hesaplarına yapacağı destek ödemesinden kimler yararlanabilecek? Şartları neler? Devletin vatandaşlara verdiği destek ödemesi ile ilgili merak edilen detayları haberimizde bulabilirsiniz. 

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA DESTEK

İhtiyaç sahiplerine destek ödemesi veren Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelere yönelik yeni desteklerni arttırıyor. Aynı zamanda da devletin dar gelirli ailelere yönelik sunduğu desteklerin kapsamı da yüksek enflasyon çerçevesinde genişletiliyor. Dar gelirlilere yönelik devletin sunduğu destek ödemeleri arasında evde bakım maaşı da yer alıyor. Evde bakım maaşı ile dar gelirli ve yardıma muhtaç durumda olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilir durumda olmalarının sağlanması hedefleniyor.

Evde bakım maaşı desteği ödemesinden yararlanmak isteyen vatandaşların ise bazı koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu koşulları sağlayan vatandaşlar, e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Yapılan incelemelerde hak sahipliği tespit edilir ise başvuru sahibine SMS üzerinden bilgilendirme sağlanıyor. Ayrıca e-Devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulama işlemi ile de sonuç ve durum bilgisi öğrenilebiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!