Yandex Metrica

Tatile araç kiralayarak gidenler yandı! Kurban bayramı öncesi mağdur olmayın!

Tatile araç kiralayarak gidenler yandı! Kurban bayramı öncesi mağdur olmayın!

Kurban Bayrramı öncesi tatile gitmek isteyen vatandaşlar yol hazırlığı yapmaya başladı. Birçok vatandaş kiralık araç aramaya başlarken dolandırıcılar ise harekete geçti. Uzmanlar ise kiralık araçla tatile gideceklere önemli uyarılarda bulundu.

Ekonomi

10.06.2024, 13:42

Kurban Bayramına bir haftadan az bir süre kala tatilciler ise yola çıkmak için uygun kiralık araçları araştırmaya başladı. Araç kiralama yüde 90 oranında artış gösterirken, araç kiralama firmaları da halkın yoğun talebine karşılık vermeye çalışıyor. 

Çılgın keşif! O bölgede dev petrol ve doğalgaz rezervi bulundu: Tam 3,2 milyar varil petrole eş değer Çılgın keşif! O bölgede dev petrol ve doğalgaz rezervi bulundu:... Haberi Görüntüle

KİRALIK ARAÇ FİYATLARI UÇTU

Bayrama az bir süre kala kiralık araç fiyatlarında da artış gözlemlenirken, ekonomik sınıf araçların günlüğü 500 TL'den başlıyor. Üst sınıf araçların günlük kirasının ise 3 bin TL' den başladığı öğrenildi. Araç kiralama firması yetkilileri ise ciddi bir yoğunluk olduğunu belirterek, önemli uyarılarda bulundu.

Araç kiralama firmasında görev yapan Harun Taşdemir,  "Şuan yüzde 90'ın üstünde bir yoğunluk var. Memleketlerine gitmek isteyenler olsun, tatil bölgelerine gitmek isteyenler olsun bayağı bir yoğunluk var. Bayram tatiline yurt dışına gelen misafirlerde eklenince yoğunluk daha fazla artıyor. Şuan ekonomik sınıfta bir araç, günlük bin 500-bin 750 TL civarı seyrediyor. Tabi bunun güvence paketleri hariç. Üst segmentler 3 bin liradan başlıyor, gittikçe daha da fiyatlar artacak.'' dedi.

Altın tekrar yön değiştirdi: Önümüzdeki ay artış olacak mı? 24 Temmuz 2024 altın fiyatları Altın tekrar yön değiştirdi: Önümüzdeki ay artış olacak mı? 24... Haberi Görüntüle

ARIZALI ARAÇLARIN FATURASI SİZE KESİLEBİLİR

Vatandaşların kurumsa firmalardan araç kiralaması gerektiğini belirten Taşdemir, ''Vatandaşlarımız mutlaka kurumsal firmalardan araçlarını kiralasın. Sonuçta bu araçlarla uzun yola çıkacaklar. Kimse istemez; ama illa sorun olabiliyor araçlarda. O yüzden, bir sorun olduğunda muhatap bulabileceği firmalardan kiralamalarını tavsiye ederim" ifade etti.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Haberi Görüntüle

SORUNLU ARAÇLARA DİKKAT

Taşdemir, araçtaki en ufak bir problemin faturasının öüşteriye kesilerek sorunun çözülmesi için yüklü miktarda para ödenmesine neden olduğunu belirten Taşdemir, "Kurumsal olmayan kişi veya firmalar, sıkıntılı araçları size kiralayabilirler; yani gizli, ayıplı diyelim. Örneğin; arabanın motorunda bir sorun oluyor; ama siz ilk başta fark edemiyorsunuz. 200-300 kilometre gidiyorsunuz ve motor ciddi sorunlar çıkartabiliyor. Ondan sonra bütün motorun masrafını kullanıcıya yüklüyorlar. Size masraf çıkartıyorlar." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading