banner2

Taşeron, TYP, mevsimlik işçi, KİT, ücretli öğretmen ve birçok mesleğe kadro geldi! O kişiler bu ay listeye alınacak: Yüksek maaş + 6 ayda bir zam + ikramiye + fazla mesai

30 Mart'ta geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren teklif yürürlüğe girerek yasalaştı. Kanunla birlikte geçici iş pozisyonlarında çalışanların çalışma süreleri aynı vize dönemi içinde 11 ay 29 güne kadar uzatılabilecek. Tüm bu gelişmelerin ışığında gözler diğer işçilerin kadro meselesine çevrildi. Özellikle taşeron işçilerin kadro meselesinin ne zaman Meclis'e geleceği merak konusu. Peki, Taşeron, TYP, mevsimlik işçi, KİT, ücretli öğretmen, belediye şirket, uzman çavuşa kadro verilecek mi? Kimler kadroya geçecek? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Ekonomi 31.03.2023, 13:05 31.03.2023, 13:19
Abone ol
Taşeron, TYP, mevsimlik işçi, KİT, ücretli öğretmen ve birçok mesleğe kadro geldi! O kişiler bu ay listeye alınacak: Yüksek maaş + 6 ayda bir zam + ikramiye + fazla mesai

Kanunla birlikte geçici iş pozisyonlarında çalışanların çalışma süreleri aynı vize dönemi içinde 11 ay 29 güne kadar uzatılabilecek. Geçici işçilerin ardından şimdi de bu kapsam dışında kalan işçilerin ne olacağı merak ediliyor.

"BİR SORUNU DAHA ÇÖZDÜK"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçici işçilerle alakalı, "Bir sorunu daha çözdük; bir dosya daha kapandı: Geçici işçiler hem bir yıl çalışabilecek hem de sonrasında kadroya atanacak. Hayırlı olsun."  dedi. Peki, Taşeron, TYP, mevsimlik işçi, KİT, ücretli öğretmen, belediye şirket, uzman çavuşa kadro verilecek mi? Detaylar haberimizde yer alıyor. 

"HAYIRLI OLSUN"

Bakan Vedat  Bilgin geçici işçiye kadro düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bilgin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "Bir sorunu daha çözdük; bir dosya daha kapandı: Geçici işçiler hem bir yıl çalışabilecek hem de sonrasında kadroya atanacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

GEÇİCİ İŞÇİ ÇALIŞTIRMA SÜRESİ ARTTI 

Geçici iş pozisyonlarında çalışanların çalışma süreleri aynı vize dönemi içinde 11 ay 29 güne kadar uzatılabilecek. Bu sürenin belirlenmesinde idare, kurum ve kuruluşun bağlı veya ilgili olduğu bakanlık yetkili olacak.İdare, kurum ve kuruluşlar tarafından çalıştırılan geçici işçiler, çalıştırıldıkları iş yerlerinde geçirdiği hizmet süresi esas alınarak bu işyerlerinde boş olan sürekli işçi kadrolarına geçirilecek.Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen uzman tabip ve tabip kadro veya pozisyonlarında bulunan personel arasında ücret dengesinin sağlanmasına yönelik olarak ilave ödeme yapılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!