Yandex Metrica

DOLAR

33.10

%-0.2 expand_more

EURO

36.10

%0.22 expand_less

ALTIN

2561.70

%0.42 expand_less

BIST

11156.20

%0 expand_less

BTC ($)

67951.28

%0.32 expand_less

Sitede Ara

Tarihler resmen açıklandı! TOKİ sosyal konut, arsa ve işyerlerini hak sahiplerine teslim ediyor!

Tarihler resmen açıklandı! TOKİ sosyal konut, arsa ve işyerlerini hak sahiplerine teslim ediyor!

TOKİ tarafından başlatılan "İlk Evim" İlk İş Yerim" ve İlk Evim Arsa" projelerinde takvim belli oldu.

Ekonomi

04.03.2024, 20:34

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesinde tüm kuraları çekti ve sıra inşa işlemlerine geldi.

TOKİ, inşa edilecek 250 bin arsa ve vatandaşlara konut yapımı için verilecek 1 milyon arsa için takvimi belirledi.

Milyonlarca vatandaşın başvurduğu projelerde başvurular geçtiğimiz yılın sonunda alınmaya başlamıştı. Şubat ayında başlayan kuralar Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bir süre durdurulsa da Nisan ayı sonuna kadar tüm kuralar çekilerek hak sahipleri belirlendi. 

BAKAN KURUM AÇIKLADI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz haftalarda sosyal konut projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Buna göre ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Bakan Murat Kurum, bir milyon konut arsası projesi için de altyapının TOKİ tarafından yapılacağı; elektrik, su, kanalizasyon ve stabilize gibi yol altyapılarının da 2 yıl içerisinde etaplar halinde de tamamlanabileceğini belirtti.

Bakan Murat Kurum arsa satışı ile ilgili de, "1 MİLYON KONUT ARSASI! Altyapı TOKİ’den! Proje desteği TOKİ’den! İstenirse yapım desteği de TOKİ’den! Vatandaşlarımız müstakil arsaya başvurabilir, kendi evini yapabilir. Müşterek parsellerde ise 5 katı geçmeyecek binalarda oturabilir!" dedi.

Yapılan bu açıklamalar sonrasında ise TOKİ sosyal konut ve arsa teslim tarihleri ile ilgili de seçim öncesi bir müjdenin yayınlanması bekleniyor. Taşeron şirketler bu süreçte çalışmalara başlarken konutlarında hangi bölgelere yapılacağı netleşti.

Bu açıklamalar sonrası TOKİ sosyal konut için de teslim tarihleri resmen belli oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading