Yandex Metrica

Sitede Ara

Sürücüler dikkat: Plakası bu şekilde olan herkese para ve hapis cezası geliyor!

Devlet, trafik kurallarına uymayan sürücülerin karşısına yeni cezalarla çıktı. Yılın başından itibaren cezalarda yaşanan artış, yeniden değerlendirme oranlarına bağlı olarak gerçekleşti. Ek olarak, denetimler daha da sıkılaştırıldı. Özellikle belirli plakalara sahip olan sürücülere para ve hapis cezası var. 

Ekonomi

18.06.2024, 11:28

Sadece kendi canlarını korumak amaçlı değil, karşı taraftaki hem yaya hem de sürücülerin canlarını korumak için trafiğe çıkan sürücülerin kurallara harfiyen uyması gerekiyor.Ekipler, trafikte sağlıklı bir sürüş deneyiminin yaşanması hem sürücülerin hem de yayaların güvenliğinin sağlanması için birtakım uygulamalara devam ediyor.

2024 yılının ilk günü ile birlikte trafik cezalarında yüklü bir artış meydana geldi. Sürücülerin ceza yemeden trafikte ilerlemesi için kurallara uyması gerekiyor. A'dan Z'ye pek çok trafik cezası artış gösterirken, bazı cezalarının yanı sıra ehliyetlere el konulabildiği gibi geçici olarak da trafikten men cezası verilebilir. 

KPSS puan şartı yok! Kamu bankasına çok sayıda personel alınacak KPSS puan şartı yok! Kamu bankasına çok sayıda personel alınacak Haberi Görüntüle

İŞTE GÜNCEL TRAFİK CEZALARI 

Alkollü Araç Kullaımı (ilk yakalanma): 6.439 TL

Plakasız Araç Kullanımı: 10.917 TL

Çakar veya Siren Kullanımı: 6.439 TL

Drift Atma: 32.233 TL

Engelli Park Yerine Park Etme: 1.380 TL

Ehliyetsiz Araç Kullanımı: 12.977 TL

Emniyet Kemeri Takmama: 690 TL

Emniyet Şeridi İhlali: 6.439 TL

Hız Limitini %10-30 Oranında Aşma: 1.506 TL

Kırmızı Işıkta Geçme: 1.506 TL

Muayenesiz Araç Kullanımı: 1.506 TL

Seyir Halinde Cep Telefonu Kullanımı: 1.506 TL

Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte tüm borçlar silinecek Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte... Haberi Görüntüle

SAHTE PLAKA KULLANIMINA AĞIR CEZA

Trafikte bulunan her aracın plakası olması zorunludur. Ayrıca, plakaların resmi olarak kayıtlı olması gerekmektedir. Trafikteyken sahte plaka kullanımı ağır para cezaları ile cezalandırılır. Önceki yıl 20.032 TL olan trafik cezası, bu yıl için 32.171 TL'ye yükseltildi.

 

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

1

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading