Yandex Metrica

Sitede Ara

Süper hızlı tren projesi başladı: Ankara-İstanbul arası 80 dakikaya inecek

Süper hızlı tren projesi başladı: Ankara-İstanbul arası 80 dakikaya inecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara ile İstanbul arasındaki süper hızlı tren projesine başlandğını açıkladı. 350 km hıza sahip olacak Süper Hızlı Tren ile seyahat süresi 80 dakikaya düşecek. 

Ekonomi

06.04.2024, 12:45

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Oleksandr Kubrakov ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın katılımıyla gerçekleştirilen "Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu"nda yaptığı konuşmada, merakla beklenen hızlı tren porjesiyle ilgili müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı için devreye girdi ABD'den talimat verdi: Bitirin bu işi Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı için devreye girdi ABD'den talimat verdi:... Haberi Görüntüle

ANKARA-İSRANBUL ARASI 80 DAKİKAYA DÜŞECEK

Bakan Uraloğlu, Ankara ile İstanbul arasında süper hızlı tren projesine başladıklarını belirterek, saatte 350 kilometre hıza sahip olacak projenin 344 kilometrelik bir mesafeyi yaklaşık 80 dakikada geçeceğini söyledi.

Uranyum, altın, bakır ne ararsan var! Rezerv zengini o ülkeden Türkiye'ye çağrı Uranyum, altın, bakır ne ararsan var! Rezerv zengini o ülkeden... Haberi Görüntüle

AVRUPA'YA İKİNCİ DEMİRYOLU GEÇİŞİ

Bu yıl projenin çalışmalarını başlattıklarını dile getiren Uraloğlu, "2028 yılına kadar bunun yapımına da başlamayı ümit ediyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden Avrupa'ya ikinci demiryolu geçişini de yapmış olacağız.'' dedi.

Doların fiyatı 13 TL birden fırlayacak! Yatırımcılar dikkat.. İşte 12 Temmuz 2024 döviz kurları Doların fiyatı 13 TL birden fırlayacak! Yatırımcılar dikkat.. İşte 12... Haberi Görüntüle

120 KİLOMETRELİK DEMİRYOLU HATTI

Bakan Uraloğlu, açıklamasının devamında ''120 kilometrelik bir demiryolu hattıyla orta koridorun kapasitesini çok net bir şekilde artırmış olacağız. İnşaatına, bu sene başlamayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading