banner2

Şu anda alım fırsatı: Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak'tan TL'si olanlara kritik uyarı

Altın ve dolar ile ilgili yaptığı açıklamaları dikkatle takip edilen Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak, cebinde TL olanlara kritik uyarılarda bulundu. 

Ekonomi 06.09.2023, 12:24 06.09.2023, 12:36
Abone ol
Şu anda alım fırsatı: Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak'tan TL'si olanlara kritik uyarı

Analistler; küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımının sonuna geldiğine dair öngörülerin güçlenmesine karşı, Çin ekonomisine ilişkin verilerden alınan olumsuz sinyallerle negatif bir seyir izlendiğini belirtti.

ABD'de son zamanlarda açıklanan verilerin, Fed'in enflasyonla mücadelesindeki baskıyı hafiflettiğini ifade eden analistler, Eylül ayında eylül ayında gerçekleşecek para politikası toplantısında Fed'in faiz oranını sabit tutma ihtimalinin yüzde 93 olduğunu belirtti.

ELİNDE TL OLANLAR İÇİN...

Ekonomist Hatice Kolçak, piyasalara ilişkin açıklama yaptı.

Kolçak, "Ons altın yukarı çıkıp geri geldi. ABD'den gelen verilerden kaynaklı bir durum bu. Ons altında çok büyük değişime sebep olacak bir şey yok şu an. Gram tarafında dolar yerinde duruyor. Bu nedenle çok büyük bir hareket yok. Satış yerine alım fırsatı oluşturuyor.

3-4 ay içinde gram ve borsa tarafında iyi seviyelere gelindi. Elinde TL olanlar için gram ya da borsa alınabilir.

Kısa vadede değil ama. Uzun vadede en az 1 yıl sabretmek lazım. Böyle duracak ve gene yükselecek. 1 ayda para kazanmayı beklemeyin." dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!