SSK ve BAĞKUR emeklilerine enflasyon desteği! 12 ay boyunca 550 TL hesaplara yatacak

Dar gelirli vatandaşlara destek için oluşturulan proje kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 4 milyon haneye destek ödemesi yapacak. Bakan Derya Yanık, emeklilerin de bundan yararlanabileceğini belirtti.

Ekonomi 10.08.2022, 10:28
SSK ve BAĞKUR emeklilerine enflasyon desteği! 12 ay boyunca 550 TL hesaplara yatacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlar için destek ödemelerinin yapıldığını duyurmuştu. 12 ay boyunca yapılacak yardımlardan emekli vatandaşların da yararlanabileceği belirtildi. 

12 AY BOYUNCA ÖDEME YAPILACAK 

Bu kapsamda ilk ödemelerin cuma günü yapılacağı bildirildi. Ailelerin gelir durumuna göre, 450, 550, 600 TL arasında maddi destek verilecek. 

Hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3'ünden az olması şartıyla özel sektör çalışanlarıyla esnaf ve diğer bağımsız çalışanlar; SSK, BAĞKUR emeklileri de destek alabilecek.

27 HAZİRAN'DA BAŞVURULAR AÇILMIŞTI 

Destek planlamasında genel şartları taşıyan emekliler ve çalışanlar da e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Aile Destek Paketi'nde ilk ödemeler 29 Temmuz Cuma günü hesaplara yatacak.

Başvurular 27 Haziran tarihinde başlamıştı. e-Devlet kullanmayan vatandaşlar ise bakanlığının kurumlarından giderek başvuru yapmıştı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!