banner2

Son dakika: Ziraat Bankası'na borcu olanlar dikkat! Borçlar 1 yıl süreyle ertelendi

Son dakika haberleri... Türkiye'yi derinden yaralayan deprem felaketinin ardından devletten depremzedeler için bir hamle daha geldi. Bu hamleyle birlikte Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi borçlarının ertelenme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte detaylar...

Ekonomi 23.02.2023, 11:10 23.02.2023, 11:12
Abone ol
Son dakika: Ziraat Bankası'na borcu olanlar dikkat! Borçlar 1 yıl süreyle ertelendi

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde, vatandaşların yaralarını sarmaya yönelik bir dizi karar yayınlandı. Söz konusu karar kapsamında, deprem bölgesindeki vatandaşların kredi borçları bir yıl süre ile ertelendi.

250 BİN TL SINIRINDAYSA HİÇBİR İŞLEME GEREK YOK

Karar kapsamında ertelenecek kredilerin anapara tutarının 250 bin TL'den az olması durumunda kişilerin erteleme işlemi için herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek bulunmuyor. Ziraat Bankası veya TTK bu işlemleri vatandaş adına gerçekleştirecek. 

250 BİN TL ÜZERİNDEYSE BUNU YAPMANIZ GEREKİYOR.

Bu Karar kapsamında tanımlanan kredi borçlarının anapara toplamı 250.001 TL ve üzerinde olan, tarımsal ürünleri/varlıkları (ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, işletme tesisleri, ahırları, seralar vb.) en az %30 ve üzeri zarar gören ve bu durumları il veya ilçe hasar tespit komisyonlarınca belirlenenlerin erteleme taleplerinin değerlendirilmesi için ilgisine göre Banka veya TKK’ya müracaat etmeleri gerekli olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!