banner2

Son dakika: Ünlü ekonomistten altın çağrısı! Çarşamba gününden önce halledin

Son dakika haberleri... Finans Analisti İslam Memiş gram altına yönelik son tahminlerini açıkladı. Petrol ve tahılda yeni rekorlar görülebileceğini söyleyen Memiş, FED'in faiz kararına işaret etti. Kıtlık ekonomisine dikkat çeken Memiş, altın alıp satarak büyük kar etmeyi amaçlayan yatırımcılara kritik uyarılarda bulundu.

Ekonomi 01.11.2022, 12:32 01.11.2022, 13:19
Abone ol
Son dakika: Ünlü ekonomistten altın çağrısı! Çarşamba gününden önce halledin

Son dakkika haberleri... Finans Analisti İslam Memiş, gram altına ilişkin tahminlerini açıkladı. FED'in faiz kararına işaret eden Memiş "Altının ons fiyatı ekim ayını da baskılı kapattı. Fed toplantısına kadar da baskı sürecek." dedi ve şu şekilde konuştu:

Düşüşle alakalı öngörümüz devam etmediği için, düşüşleri alım fırsatı gördüğümüz için eline dolan geçenler bunu düşünmeli. Gram altın TL 990-994 lira aralığında. 950-1050 lira aralığına sıkıştığını görüyoruz. 950 aşağıda destek 1038 lira yukarı direnç konumunda.

'KISA YOLSAN PARA KAZANIRIZ HAYALİ YANLIŞ'

Bu hafta çarşamba akşamı Fed'in faiz kararı var. 75 puanlık faiz artırımı yüzde 100 olarak fiyatlandı. Kısa yoldan para kazanırız hayaliyle beklenti içinde olanlar var. Yanlış hamle, bu seviyelerden satıp altta alırım düşüncesindeyseniz yanlış.

'PETROL VE TAHILDA YENİ REKORLAR GÖREBİLİRİZ'

Petrol fiyatları ve tahıl fiyatlarında yeni rekorlar görebiliriz. Tarım emtiası almamış olanlar yakın ilgilenmeli. Buğday olmak üzere yeni rekorlar görebiliriz. Bugün buğday yüzde 6'lık prim yaptı. Ciddi getiriydi. 883 civarına kadar yükseldi. 

'HİPER ENFLASYONU, RESESYONU VE KITLIK EKONOMİSİNİ GÖRECEĞİZ'

Bir yıllık süreçte beklediğim rakam da 1600 civarı. Ziraat Bankası'na gideceksin, kontratlarla bu işlemi yapabiliyorsunuz. Biz buğdaya girdiğimiz 525 idi. 1000'den çıktık, tekrar 850'lerden giriş yaptık. Hem kuraklıkta problemler var hem de barajlarda azalış var. Endişeler var. Kademe kademe hiper enflasyonu, resesyonu ve kıtlık ekonomisini göreceğiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!