banner2

Son dakika: Türkiye genelinde ev kiralarına üst limit geliyor! 5 bin TL üzerinde kiralık daire kalmayacak! 2 bin lira detayı ise dikkat çekti

Gazeteci Yargıç Harmankaya, çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Söz konusu iddialara göre Türkiye genelinde ev kiralarına üst limit getiriliyor. Limit kapsamında daireler 5 bin TL üzerindeki fiyatlara kiralanamayacak. Kiralayanlar ev mühürleme gibi birçok cezayla karşı karşıya kalacak.

Ekonomi 28.03.2023, 10:26 28.03.2023, 11:42
Abone ol
Son dakika: Türkiye genelinde ev kiralarına üst limit geliyor! 5 bin TL üzerinde kiralık daire kalmayacak! 2 bin lira detayı ise dikkat çekti

Türkiye'de kira artış oranlarının 1 yıl süreyle yüzde 25 ile sınırlandırılmasının ardından bu kez de kiralık dairelere yönelik yeni bir düzenleme geliyor. Gazeteci Yargıç Harmankaya, Twitter'da yaptığı bir paylaşımla kiralık dairelerin 2 bin TL ila 5 bin TL arasındaki fiyatlarda sınırlandırılacağını iddia etti.

2 YIL SÜREYLE MÜHÜRLENECEK

"Sınırlandırmalar şehre, semte, mahalleye göre değișecek." diyen Harmankaya, "Limiti așımlarına ilk etapta 300 bin TL ceza ve sonrasında mesken 2 yıl süreyle  mühürlenecek.." ifadesini kullandı.

Harmankaya, paylaşımının altına gelen yorumlar neticesinde bir paylaşım daha yaparak şunları söyledi:

"Arkadaşlar Türkiye'de 23 Milyon hane var fakat sadece 6 milyon hane kirada.Yani bu olaya şu açıdan bakmamız lazım,6 milyon mülk sahibinin tepkisine karşılık, hane başı 4 kişiden ortalama 24 milyonun rahatlaması demektir. Olaya bu açıdan bakmanız daha gerçekçi olacaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!