banner2

Son dakika: TOKİ'den ev alacaklara çağrı! 'Tapu işlemlerinin tamamı...'

TOKİ, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için dolandırıcılık yapanlar hakkında yeni bir uyarı yayınladı. TOKİ'den yapılan açıklamada, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 250 bin Sosyal Konut Projemiz kapsamında 'Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği' yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir." denildi. TOKİ, böyle bir durumla karşı karşıya kalınması halinde savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerektiğini aktardı.

Ekonomi 24.09.2022, 12:05 24.09.2022, 12:07
Abone ol
Son dakika: TOKİ'den ev alacaklara çağrı! 'Tapu işlemlerinin tamamı...'

Son dakika haberleri... TOKİ'den cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde dolandırıcılık yapanlar hakkında yeni bir uyarı yayınladı.

TOKİ'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları Konut sahibi yapan idaremizin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir.

"ŞİKAYET GELMEKTEDİR"

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 250 bin Sosyal Konut Projemiz kapsamında 'Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği' yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir.

"BAŞKA BİR BANKA ŞUBESİ VE ŞAHIS HESAPLARI ÜZERİNDEN İŞLEM YAPILMAMAKTADIR"

Öncelikle belirtmek isteriz ki; İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamı T. Halk Bankası ve T.V. Ziraat Bankası'nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır.

"SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMASI GEREKMEKTEDİR"

Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora vb. alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak kuralarda öncelik sağlayacaklarını vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunması gerekmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!