banner2

Son dakika: Ticaret Bakanı Muş'tan marketlere flaş uyarı! KDV indirimlerini yansıtmayan marketlere ağır yaptırım kapıda

Son dakika haberi... Ticaret Bakanı Muş, 'Gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 1'e indirilmesi düzenlemesinin amacına ulaşması için gerekli tedbirleri ivedilikle alıyoruz. 81 ilimizdeki Ticaret Müdürlüklerimize talimatımızı verdik. Denetimler neticesinde indirimi yansıtmayan marketlere en ağır yaptırımları uygulayacağız' dedi.

Ekonomi 13.02.2022, 12:52 13.02.2022, 13:50
Abone ol
Son dakika: Ticaret Bakanı Muş'tan marketlere flaş uyarı! KDV indirimlerini yansıtmayan marketlere ağır yaptırım kapıda

Gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e çekilmesi sonrasında denetimler başlıyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, indirimin amacına ulaşması için gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, "81 ilimizdeki Ticaret Müdürlüklerimize talimatımızı verdik. Pazartesi günü itibariyle denetimlerimizi daha da yoğunlaştıracağız" dedi.

'EN AĞIR YAPTIRIMLAR GELECEK'

Bakan Muş, indirimi yansıtmayan marketlere uyarıda bulunanak, "Yapacağımız denetimler neticesinde KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı mağdur eden marketlere en ağır yaptırımları uygulayacağımızdan kamuoyunun hiçbir şüphesi olmasın" açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı gıdada KDV indirimi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KDV indirimi pirinç, bulgur, nohut gibi tüm bakliyat ürünleri, su, çay, şeker, tuz, sıvı ve katı yağlar, kırmızı et, beyaz et, balık, süt, yoğurt, peynir, zeytin ve bunlardan yapılan ürünlerin fiyatlarında geçerli olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!