banner2

Son dakika: TESK Başkanı Palandöken resmen duyurdu! Otomobil fiyatlarında büyük düşüş yaşanacak: ÖTV ve KDV'siz...

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bir defalık geçerli olmak üzere ÖTV ve KDV'siz otomobil satışı talebinde bulundu. Palandöken, bu talebin gerçekleşmesi halinde araç fiyatlarının düşeceğini söyledi.

Ekonomi 11.10.2022, 16:56
Abone ol
Son dakika: TESK Başkanı Palandöken resmen duyurdu! Otomobil fiyatlarında büyük düşüş yaşanacak: ÖTV ve KDV'siz...

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, araç sahibi olmak isteyenleri ilgilendiren bir açıklama yaptı.  Palandöken, ticari taşıtlar için bir defaya mahsus ÖTV'siz ve KDV'siz satış imkanı sunulması talebinde olduklarını söyledi.

Palandöken, kredi sicili için de düzenleme çağrısı yaptı.

ARAÇ FİYATLARINDA DÜŞÜŞ SAĞLANABİLİR

Ticari taşıtlar için bir defaya mahsus ÖTV'siz ve KDV'siz satış imkanı sunulması talebini yineleyen Palandöken, şu ifadeleri kullandı;

"Hem insanların daha konforlu seyahat etmelerini sağlayacak, araçlar yenilenmiş olacak hem de yakıt bakımından tasarruf olacak. Geçtiğimiz yıllarda da bu yapıldı. Araç fiyatlarında bir de düşüş sağlandı."

ESNAF SOSYAL GÜVENLİK YASASINDA DEĞİŞİKLİK BEKLİYOR

Palandöken, emeklilik pirim günü için de çağrıda bulundu.

"Vatandaşlara hizmet üretilen alanlarda daha ucuza imkan sunmaları bakımından yine aynı şekilde esnafın beklentileri sosyal güvenlik yasasında değişiklik. Çok önemli. Yanında çalışan 7 bin gün, kendisi ise 9 bin gün üzerinde emekli oluyor. Böylelikle de en yüksek primi ödeyen ama emekli aylığı da asgari ücretin altında olan bir emekli aylığına sahip."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!