banner2

Son dakika: Tarım Kredi'den olağanüstü indirim müjdesi! 600 ürünün fiyatı düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatif marketlerde 600'den fazla kaliteli ürün ucuz fiyattan vatandaşla buluşacak. Peki, Tarım Kredi Kooperatif marketlerde son durum ne?

Ekonomi 28.12.2022, 11:15 28.12.2022, 11:52
Abone ol

Tarım Kredi Kooperatif marketler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bir kez daha ünlerin fiyatlarını rekor düzeyde düşürmeye hazırlanıyor. Son bilgilere göre, 600 ürün, piyasadaki diğer marketlerden çok daha ucuza raflarda olacak.

Milliyet'e konuşan Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, konuya ilişkin çok önemli ifadeler kullandı.

Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Tüketicinin sigortası serbest piyasa ortamında tam rekabet şartlarının oluşmasıdır. Oysa Rekabet Kurumu’muzun yaptığı incelemeler sonucunda uyguladığı yaptırımlar göstermektedir ki fahiş fiyatlarla mücadele eden tüketiciler tam rekabet ortamında olmayıp bir kısım zincir marketler ve üreticiler adeta kartel oluşturup müşterek fiyat ve satış koşulları belirlemek suretiyle tüketicileri istismar etmişlerdir.

"EN ETKİLİ YAPTIRIM İFŞA VE MAĞAZA KAPATMA"

Şu unutulmamalıdır ki tüketicinin en büyük gücü tüketmemekten kaynaklanır. Haksız yere fiyat artışı yapan ve enflasyonist ortamda vurgun peşinde koşan aşırı kazanç sevdalılarına uygulanacak yaptırımların yanı sıra en etkili yaptırım ifşa edilmeleri ve mağaza kapatma olacaktır.

Bu yaptırımların yanı sıra ifşa edilmeleri halinde tüketiciler kendilerine haksızlık yapan markaların ürünlerini zincir marketlerin mağazalarını boykot ettikleri taktirde yaptırımların en büyüğü ile karşılaşmış olacaklardır.

600 ÜRÜNDE İNDİRİMLER BAŞLADI!

600 üründe indirimler başladı. Bilinçli tüketiciler Tarım Kredi’nin ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kendi markalı ürünlerini tercih ettikleri taktirde ve 1 kilogram ve 2.5 kilogram satılan ürünlerin fiyat mukayesesini yapmaları halinde avantajlı çıkacaklardır. Çünkü bir 1 kilogramı 21 liradan satılan kırmızı mercimeğin 2.5 kilogramlık paket fiyatı 66 liraya gelmekte. Böylelikle tek tek bir 1 kilogram alan tüketici 63 lira ödemiş yani 2.5 kilogramlık fiyattan 3 lira daha ucuza yarım kilo daha fazla kırmızı mercimek alabilmektedir.

Tarım kredi ürünlerinde indirim var. Kırmızı mercimek Tarım Kredi’de standart 22.5 lira indirimli olanı 21 lira fiyatla satılırken, başka bir zincir markette 37.5 liradır.

"DİĞER MARKETLERDE 190 LİRA TARIM KREDİ'DE 80 LİRA"

Beyaz peynir zincir markette markasına göre 180-190 lira fiyatla satılmaktayken, Tarım Kredi’de bugün 80 lira kg fiyatla satılmaktadır.

Kutu sütün litresi zincir marketlerde 28 lirayken, Tarım Kredi’de 14.75 kuruştur. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün, şeker, un, bakliyat, meyve. Domates zincir markette 22.5 lira ile satılırken, burada 14.90 kuruştur.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!