banner2

Son dakika: Tarım Kredi'den ayçiçek yağı, çay ve şekerin ardından ucuza kırmızı et hamlesi! Fiyatlar yarı yarıya düşecek

Milyonlarca vatandaşa ucuz gıda müjdesi geldi. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada ürünlerin piyasa fiyatının yarısına satıldığını market sayısında Türkiye genelinde bine çıkarılacağını duyurdu.

Ekonomi 31.01.2023, 10:53
Abone ol
Son dakika: Tarım Kredi'den ayçiçek yağı, çay ve şekerin ardından ucuza kırmızı et hamlesi! Fiyatlar yarı yarıya düşecek

Milyonlarca vatandaşın beklediği müjdeli haber Tarım Kredi'den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası başlayan yarı fiyatına ürün satışı Türkiye genelindeki Tarım Kredi marketlere yayılıyor. 

'PİYASANIN YARI FİYATINA SATIYORUZ'

Söz konusu indirim ile ilgili konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 250 markette Et Süt Kurumu'nun verdiği etlerin satıldığına dikkat çekerken şu sözlere yer verdi: 

Piyasa fiyatlarının yarı fiyatına satıyoruz. Bakanlığımızla görüşmeler yaptık. Muhtemelen market sayısını bine çıkaracağız. Diğer marketlerimizde de normal piyasa şartlarında paketli ambalajlarda et satmaya devam ediyoruz.

MARKET SAYISI ARTACAK 

Diğer yandan market sayısının artacağını belirten Aydın şunları kaydetti: 

TK Market sayısı 1.549. 400 adet de Tarım Kredi Kooperatifleri'nde satış noktası var. Orada da satış yapılıyor. 6 ilde 250 bakkala girdik. Koop Bakkal'da il sayısını 17'ye çıkarıp 540 bakkala daha girmiş olacağız. Yani şubat sonunda 790 bakkalda tarım kredi ürünleri satılmaya başlanacak.öylece şubat sonunda satış noktası sayımız 2.750'ye çıkacak. Yıl ortasında da 3 bini bulacak.

YAĞ FİYATLARINA REKOR İNDİRİM 

Yağ konusunda da indirimlerin devam edeceğine dikkat çeken Aydın, 30 Nisan'a kadar dünyada gübre ve yem fiyatları nereye giderse gitsin zam yapmayacaklarını ilan ettiklerini hatırlatarak, "Bir ürünün maliyetinde yüzde 25'lerde payı olan bir şeyi stabilize ettik" dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!