banner2

Son dakika: Resesyon endişesi finans piyasalarını baskılamaya devam ediyor

Son dakika haberleri... Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,51 değer kaybıyla 3.517,75 puandan tamamladı.

Ekonomi 12.10.2022, 18:44
Abone ol
Son dakika: Resesyon endişesi finans piyasalarını baskılamaya devam ediyor

Son dakika haberleri... Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 53,80 puan azalırken, toplam işlem hacmi 62,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

ORMAN KAĞIT SAKTÖRÜ KAYIPLARIN ORTASINDA YATIRIMCISINA KAZANDIRDI

Bankacılık endeksi yüzde 1,04, holding endeksi yüzde 2,30 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,44 ile orman kağıt, basım en çok kaybettiren yüzde 4,78 ile iletişim oldu.

ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), eylülde aylık yüzde 0,4 ve yıllık yüzde 8,5 artarak beklentilerin üzerinde yükseliş kaydetti.

FED'İN PARA POLİTİKASI PİYASALARDA ETKİLİ

Ülkede enflasyon baskısının devam etmesi ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ultra şahin para politikası adımlarını sürdüreceğine yönelik fiyatlamaları güçlendiriyor.

Söz konusu verinin ardından para piyasalarındaki fiyatlamalarda yüzde 84 ihtimalle Fed'in kasımda 75 baz puan faiz artıracağı beklenirken, aralık toplantısı için öngörüler 50 baz puan ile 75 baz puan arasında kalmaya devam ediyor.

Analistler, enflasyonda yumuşamaya ilişkin işaretlerin görülmemesinin başlıca risk unsuru olmaya devam ettiğini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!