Son dakika: Otomobil alacaklara kötü haber! Bir günde bakın yüzde kaç arttı

Kurban bayramı öncesi ikinci el araba piyasasında yaprak kıpırdamıyor. Fiyatların şiştiğini belirten galericiler, eski bayramları aradıklarını söyledi. Öte yandan galericiler fiyatların yüzde 100 arttığını söyleyerek vatandaşların araçları yatırım amaçlı aldığını söyledi.

Ekonomi 22.06.2022, 17:01
Son dakika: Otomobil alacaklara kötü haber! Bir günde bakın yüzde kaç arttı

Kurban Bayramı öncesi normalde haraketli olan ikinci el araç piyasası, fiyatların şişmesinden kaynaklı durma noktasına geldi. 

FİYATLAR ÇOK FAZLA ŞİŞTİ

Galericiler bu durumdan olumsuz etkilenirken, alıcıların geneli ise yatırım amaçlı araç almaya yöneliyor. Son iki haftadır fiyatların çok fazla şiştiğini belirten galericiler, yaklaşık 3 yıldır eski bayramları aradıklarını söyledi.

YÜZDE 100'ÜN ÜZERİNDE ARTTI

İkinci el piyasasının son iki haftadır durgun olduğunu ifade eden galerici Yılmaz Kebapçı, “Şu anda araç temininde sıkıntı çekiyoruz. Olan araçlarda çok pahalı. Normalde bayram öncesi işlerimiz çok yoğun olurdu. Eski bayramları arıyoruz artık. Hem okullar tatil hem de bayramda öncesi tatile gitmek isteyen vatandaş fiyatlardan dolayı beklemeye geçti. Aylık ortalamanın çok altındayız şu anda. Geçen seneye göre yüzde 100’ün üzerinde arttı diyebiliriz. Araç alabilen vatandaşlarda yatırım amaçlı alıyorlar” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!