Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Milyonlarca vatandaşa EYT müjdesi! Tarih belli oldu

Son dakika: Milyonlarca vatandaşa EYT müjdesi! Tarih belli oldu

EYT'liler için müjdeli haberi duyuruldu. EYT kapsamına giren milyonlarca vatandaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamalarını takip ederken EYT yasasının yürürlüğe gireceği tarih belli oldu.

Ekonomi

14.02.2024, 13:53

Milyonlarca EYT'li vatandaş, emekli olmak için gün sayıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son yaptığı açıklamada, "EYT sorunu önümüzde, çözüyoruz. Bütün bu sorunları dosya dosya açıp çözüyoruz." ifadelerini kullanırken, 2022 Aralık'ı işaret etmişti. Diğer yandan Bakan Bilgin daha öncesinde farklı çalışmaların olduğunu ve EYT hakkında teknik çalışma yapılması gerektiğini ifade ederek "EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak." sözlerine yer vermişti. 

Konuyla alakalı EYTADER Başkanı Nalan Esmeray, TRHaber'e değerlendirmede bulundu. 

İşte Esmeray'nın EYT gündemi ile ilgili açıklamaları; 

Teknik konular ile ilgili tek bir mağduriyet üzerinden hareket edilmiyor. Topyekün bir çözüm üzerinden de Sayın Bakanımızın da bu şekilde hareket ettiğini düşünüyoruz. Çünkü biz konuşurken bizleri onaylayan bir konuşması vardı. 

Körfez'e açılan yol: BAE basınında dikkat çeken Türkiye-Suriye analizi: Hedef yeni ticaret güzergahları Körfez'e açılan yol: BAE basınında dikkat çeken Türkiye-Suriye analizi: Hedef... Haberi Görüntüle

BÜTÜN ÇALIŞMALAR 2019 YILINDA HAZIRLANMIŞTI

Staj mağdurları, Bağ-Kur tescil mağdurları kadınlarda doğum borçlanması, askerlik borçlanması, okul borçlanması gibi birçok mağduriyetin aynı anda çözümü olabilecek gibi düşünüyoruz. Bu sebeple tabi ki bunun mali bir portresi var, hesaplamaların yapılması gereken bir portresi var. Tüm bunların teknik çalışmaları yapılıyor şu anda. Yoksa bizim EYT'li olarak sayımız her şeyimiz belli. Bunun çalışmaları zaten 2019 yılında Sosyal Politikalar Başkanı iken sunumları dosyaları hazırlanmıştı.

Dünyaca ünlü yatırımcıdan Türkiye açıklaması: Artık zamanı geldi! Yatırım yapmaya başlamam gerekiyor Dünyaca ünlü yatırımcıdan Türkiye açıklaması: Artık zamanı geldi! Yatırım yapmaya... Haberi Görüntüle

'BAKAN BİLGİN 'DOSYA DOSYA ÇÖZÜYORUZ' DİYEREK UMUTLANDIRDI' 

Şu anda sadece teknik çalışmaları yapılıyor. O günden bugüne kaç EYT'li kaldı? Bunun için Bağ-Kur tescil mağdurlarının borçlanmaları kabul edilirse, kaç tanesi EYT'li olabilecek tarzında çalışmaları Sayın Bakanımız bu şekilde 'teknik çalışmaları' yapıyoruz diyerek açıklamada bulundu ve 'Dosya dosya çözüyoruz' diyerek dün bir açıklama yaptı. Bu 'Dosya dosya çözüyoruz' demesi de bizleri daha da umutlandırdı. Demek ki bizlerin istediği gibi topyekün mağduriyetlerin bitimi için odaklandılar. 

Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte tüm borçlar silinecek Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte... Haberi Görüntüle

'2022 ARALIK AYINDA EYT MAĞDURİYETİ GİDERİLECEK'

İnşallah 2022 yılı bütün mağduriyetlerin bitirilmesi ile SGK Reformu olarak 2023'e o şekilde girelim istiyoruz. Sayın Bakanımız '2022 Aralık'ta bu mağduriyetleri bitiriyoruz' demişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading