banner2

Son dakika: Milyonlara ucuz dükkan müjdesi! Uygun ödeme şartıyla 20 yıl vadeyle satılacak

Son dakika haberleri... Eylül ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı dev projede sosyal konut ve arsanın yanı sıra işyeri de kapsama alındı. Ülkenin birçok noktasında küçük ve orta ölçekli işletmeler için sanayi tesisleri inşa edilecek. İşte habere dair tüm detaylar...

Ekonomi 06.08.2022, 08:12 06.08.2022, 10:25
Abone ol
Son dakika: Milyonlara ucuz dükkan müjdesi! Uygun ödeme şartıyla 20 yıl vadeyle satılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada dar gelirli vatandaşlar için hayata geçecek sosyal konut projesinden bahsetmişti.

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUNACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 175 bin vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Ekonomik, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başarı ortaya koyduk. 100 bin sosyal konut için çıktığımız çağrıya 10 katı talep aldık. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız için hayata geçeceği proje hayata geçmek üzere. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Bu proje kiraların düşmesini de sağlayacak. Şehit yakınları ve gazilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Yeni evlenecek gençlerimiz de kota sahibi olacak. Önümüzdeki günlerde detaylarını duyuracağız." demişti.

81 İLDE BAŞLIYOR

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinde esnaf da unutulmadı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi eliyle yürütülecek proje kapsamında 81 ilde küçük ve orta ölçekli işletmeler için sanayi tesisleri kurulacak.

20 YIL VADEYLE SATILACAK

İllerde küçük ve orta ölçekli işletmeler için tesisler inşa edilecek. Vatandaş uzun vadelerle düşük taksitlerle işyeri sahibi olacak. İşyerleri vatandaşa 20 yıl vadeyle satılacak.

KURA YÖNTEMİ

Kura yöntemiyle satışa sunulacak ticari ünitelerin sayısı ve özellikleri vatandaşın talebine göre belirlenecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!