banner2

Son dakika: Kurban kesim fiyatları belli oldu! Küçükbaş 150 TL, büyükbaş ise...

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban kesim fiyatları belli oldu. Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kurban kesim fiyatlarını açıkladı.

Ekonomi 04.07.2022, 17:11
Abone ol
Son dakika: Kurban kesim fiyatları belli oldu! Küçükbaş 150 TL, büyükbaş ise...

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, kurban kesim fiyatlarının belirlendiğini ifade ederek, kesim fiyatlarının İzmir Kasaplar Odasının girişimiyle, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlendiğini söyledi.

BÜYÜKBAŞ KURBANLIK KESİM ÜCRETİ 600 LİRA

Berk, bayramın birinci günü büyükbaş kurbanlık kesiminin 600 lira, küçükbaş kurbanlık kesiminin 200 liradan yapılacağını bildirdi.

Berk, bayramın diğer günlerinde ise büyükbaş kurbanlık kesiminin 400 TL, küçükbaş kurbanlık kesiminin 150 TL olacağını açıkladı.

'ET VE ET ÜRÜNLERİ KONUSUNDA FAALİYET GÖSTEREN ONAYLI İŞ YERLERİ TARAFINDAN YAPILMALI'

Vatandaşları, kurbanlıklarını belgesi olmayan korsan kasaplara kestirmemeleri konusunda uyaran Başkan Berk, “Kendisi kesim yapmayacak olanlar kurbanını sahte kasaplara değil kasap esnafımıza teslim etmeli. Kurbanın kesilmesi ve etlerin parçalara ayrılarak, kıyma çekimi yapılmasının et ve et ürünleri konusunda faaliyet gösteren onaylı iş yerleri tarafından yapılması gerekiyor. Kıymalık çekimi için tercih edilen iş yerlerinde bakımsız, paslı makinelerle kıyma çekimi yapılmamasına dikkat edilmelidir" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!