Son dakika: Kurban Bayramı ikramiyesi açıklandı! Emekli ve memurlara rekor zam geldi

Kurban Bayramı’nda milyonlarca emekliye ödenecek olan bayram ikramiyesinin belli olduğu açıklandı. Zor günler yaşayan emeklilerin maaşlarına yapılacak zam gerçekleşmeyince gözler tekrar bayram ikramiyesine çevrilirken ‘Aile Destek Paketi’ kapsamında ödenecek olan devlet ikramiyesinin bedeli paylaşıldı.

Ekonomi 24.06.2022, 12:31 24.06.2022, 12:32
Abone ol
Son dakika: Kurban Bayramı ikramiyesi açıklandı! Emekli ve memurlara rekor zam geldi

Kamu Personeli'nin haberine göre, Kurban Bayramı’na bir aydan az bir süre kala milyonlarca emeklinin alacağı ikramiyenin miktarının belli olduğu açıklandı. Yaşanan ekonomik sıkıntılı dönemde zor günler geçiren ve aldıkları maaş eriyen emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi geldi.

KARŞILIK BULUNMAMIŞTI

Bayramda emekli ikramiyelerine zam yapılmayan milyonlarca vatandaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de yönlendirmesi doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi beklemiş ancak beklentilerine karşılık bulamamıştı.

Geçen bayramda ikramiyeye zam beklentisi karşılanmayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi alamayan emeklileri bu bayram sevindirecek haberin gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesmekten çok uzak olan ve faturalarını, kiralarını nasıl ödeyeceğini düşünen emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak olan ikramiyenin bedelinin belli olduğu ifade edildi.

İKRAMİYELERE ZAM YAPILDI

Geçen bayramda ikramiyeye zam beklentisi karşılanmayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi alamayan emeklileri bu bayram sevindirecek haberin gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesmekten çok uzak olan ve faturalarını, kiralarını nasıl ödeyeceğini düşünen emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak olan ikramiyenin bedelinin belli olduğu ifade edildi. Yılbaşının ilk dakikalarından itibaren gelen zamlar vatandaşın ekonomik açıdan yaşayacağı zor günlerin de habercisi oldu.

Bayram ikramiyelerine ise zam yapıldığı iddia edildi. Ramazan Bayramında emekli ikramiyeleri 1.100 TL olarak ödenmişti. Bu noktada Aile Destek Paketi kapsamında bu bayram emeklilere 1.200 TL ödeneceği iddia edildi.

‘Aile Destek Paketi’ olarak ödenecek ikramiye, bayram öncesinde vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. Ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşları ilgilendiren bu ikramiyenin nasıl karşılanacağı merak konusu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!