banner2

Son dakika: Kırmızı et ve süte rekor zam geliyor! 'Üreticiyi olumsuz etkiledi'

Son dakika haberleri... Kırmızı etin kilosuna 5 lira zam geldi. Zamların çiğ süt fiyatının sabit kalması sebebiyle meydana geldiğini belirten TÜSEDAD başkanı Sencer Solakoğlu kırmızı ete yeniden zam gelebileceğini söyledi.

Ekonomi 22.09.2022, 11:22 22.09.2022, 11:40
Abone ol
Son dakika: Kırmızı et ve süte rekor zam geliyor! 'Üreticiyi olumsuz etkiledi'

Son dakika haberleri... Kırmızı etin kilosuna 5 lira zam yapıldı. TÜİK'e göre hayvan yemine senede %145 zam yapılmış oldu. Maliyetlerin artması nedeniyle et fiyatlarının yeniden zamlanması bekleniyor. Ot ve mısır maliyetinin 400 TL ve 500 TL'den 1.200, 1.500 TL bandına çıktığını belirten üretici zamların kaçınılmaz olduğunu belirtti.

TÜSEDAD BAŞKANI: KIRMIZI ET YENİDEN ZAMLANACAK

Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, FOX Ana Haber'e yaptığı açıklamada süt ineklerinin kesilmesinin üreticiyi olumsuz etkilediğini aynı şekilde bu durumda da kırmızı etin yeniden zamlanacağını belirtti. Çiğ süt fiyarının sabit kalmasıyla besiciler süt ineklerini kestirmeye başlamıi ve süt üretiminin yoğun olduğu şehirlerdeki kesimhanelerde yoğunluk meydana gelmişti.

KİLOSU 200 TL'YE ÇIKABİLİYOR

Güncel fiyatlara göre kasaplarda kıymanın kilosu 160 TL'ye satılıyor. Bazı zincir marketlerde ve bazı bölgelerdeki lüks kasaplarda kıymanın kilosu 200 TL'ye kadar çıkabiliyor. Aynı şekilde dana kuşbaşının ortalama fiyatı da 170-180 TL bandında...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!