banner2

Son dakika: Karadeniz gazı evlerde ne zaman kullanılacak? Bakan Dönmez tarih verdi

Son dakika haberleri... Karadeniz gazını evlere ulaştıracak Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nin açılışına ilişkin konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ''Çalışanlarımızın bir kısmı deprem bölgelerinden geliyor; ister istemez aileleriyle ilgilenmek zorunda kaldılar. Yarın tekrar bölgeye gideceğim. Herhalde muhtemelen Nisan'a kalır.'' açıklamasında bulundu.

Ekonomi 07.03.2023, 10:19 07.03.2023, 12:26
Abone ol
Son dakika: Karadeniz gazı evlerde ne zaman kullanılacak? Bakan Dönmez tarih verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DOĞALGAZ MERKEZİNDE SON DURUM

Bakan Dönmez, Trakya'da kurulması planlanan doğalgaz merkezinin son durumuna ilişkin, "Çalışmalarını yapıyorlar. Depreme odaklandık. Çalışma grupları, çalışıyor. 1 yıl içerisinde orayı işler hale getirmek hedefimiz. 1-2 kanunda değişiklik ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelecek, ondan sonra da yasal altyapı tamamlanmış olacak" diye konuştu.

''MUHTEMELEN NİSAN'A KALIR''

Karadeniz gazını evlere ulaştıracak Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nin açılışına ilişkin konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, şu ifadeleri kullandı;

"Çalışanlarımızın bir kısmı deprem bölgelerinden geliyor. İster istemez aileleriyle ilgilenmek zorunda kaldılar. Çıkış oldu, netice olarak bir kısmı geri dönmeye başladı. Yarın tekrar bölgeye gideceğim sanırım. Muhtemelen nisana kalır" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!