banner2

Son dakika: İslam Memiş'ten Türk vatandaşlarına çağrı! 'Yıl sonu dolar ve altın...'

Doların yeniden 18 TL üzerine çıkmasıyla birlikte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni tahminlerini sıraladı. Memiş, yatırımcılara sitem etti.

Ekonomi 04.08.2022, 11:25
Abone ol
Son dakika: İslam Memiş'ten Türk vatandaşlarına çağrı! 'Yıl sonu dolar ve altın...'

Altın ve dolara yönelik yaptığı tahminleriyle takip edilen isimlerden biri haline gelen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, doların 18 TL üzerine çıkmasıyla birlikte yeni tahminlerde bulundu.

"İNSANLAR AL-SAT YAPARAK ZENGİN OLACAKLARINI SANDILAR"

Memiş, konuya ilişkin şunları söyledi:

"TÜİK enflasyon verisini açıkladı. Yüzde 80'i bulmadı. 24 yılın zirvesinde. Amerika'da 41 yılın Avrupa'da 40 yılın zirvesinde. Enflasyonla mücadele kolay olmadı. Enflasyon bilerek artırıldı. Alım gücü düşsün diye yapıldı. İnsanlar al-sat yaparak zengin olacaklarını sandılar. Israrla nakit bir dünya olduğunu söyledim. Manipülasyon var. 2022 yılı soygun yılıdır. 7 aydır bunu tekrarladım. Yılın 3 ay bıkmadan usanmadan parite işlemi öğrettim. Sepet yapmayı öğrettim. Türkiye sepet yapmasını bilmiyordur. Döviz emtia kripto olsun tek bir emtiaya yatırım yapma. Bugünlerin haberini önceden sık sık tekrarladım. Ayazda kalırsınız. En sadık dostun cebindir. Bunlara bakın.

"BORSA İSTANBUL'DA DÖVİZDEN KAT KAT FAZLA KAZANDIK"

2 grup var. Biri dolar 30-40 lira olacak diyor. Diğeri 10 lira olacak. Yahu siz akıllı insanlarsınız. Bugün ki ekonomik koşullarda nasıl dolar 10 lira olur? Buna nasıl inanırsınız! Buna inanmanız için enflasyonun 20 olması lazım. Kiranın 3 bin değil bin lira olması lazım. 10 Lira olacakmış! Beklersin. Boşuna bekleme. Dolar 30-40 lira olacakmış.

Şovmen bunlar. Dolar yıl sonunda 21 olabilir. Bugünkü teknik bu. Dolar bir yatırım aracı değil ödeme aracıdır. Euro/Sterlin değer kaybetmiş. Madem yatırım yapacaksın. Akıllı yere yap. Ben ve yol arkadaşlarım Borsa İstanbul'a girdik. Dövizden kat kat fazla kazandık. Biz dövizi yatırım aracı olarak görmedik. Gram altın şişti. Piyasayı manipüle ediyorlar. Bu fiyatlardan altın almayın. Gaza gelip satmayın. Buradaki detay miktar üzerinden gitmek” 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!