Son dakika: İslam Memiş tarih verip duyurdu! Dolar kurunda rekor düşüş olacak

Dolar kurundaki yatay seyir devam ederken Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 'dolarlarınızı bozdurun' yorumunda bulundu.

Ekonomi 14.08.2022, 11:03
Son dakika: İslam Memiş tarih verip duyurdu! Dolar kurunda rekor düşüş olacak

Piyasalar FED'in faiz kararına odaklanırken Dolar/TL kuru 17,97 seviyesine demir atmış durumda.

Piyasa uzmanı İslam Memiş, özellikle dolar yatırımcılarına uyarılarda bulunarak "Bozdurun" yorumunda bulundu.

Dolar alanlara ise bozdurun uyarısında bulunan Memiş, yıl sonunda yaşanacakları sıraladı. Doların değer kaybettiğini ifade eden Memiş, Dolar/TL kuru içinse kritik seviyeyi verdi.

TÜM DÜNYADA DEĞER KAYBETTİ

Amerika'daki enflasyonun doların değeri altın ve gümüş gibi birimlerde önemli etkiye sahip olduğunu belirten Memiş, “FED'in faiz kararları da doların değeri üzerinde etkisi var. Dolar uluslararası piyasalarda ödeme aracı kullanıldığı için Amerika'daki gelişmeleri takip etmek zorundasınız. Enflasyonu yüzde 8,5 olarak açıklandı. Eğer gerçekse.", diye konuştu.

DOLARDA BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞANACAK

Euro ve sterlinin çok düşük olduğunu söyleyen Memiş, "Elinde dolar alanlar bunları almalı. 3 aydır elinde dolar olanlara dikkat diyordum. Doların karşısındaki değerli metaller yıl sonunda yükselişe geçecek. Dolar/TL kuru neden 17,96 seviyesinde? İçsel problemlerden dolayı yüksek. Ben ve yol arkadaşlarım dolardan uzak duruyoruz. Oldukça yüksek. 17,65 yapıyorlar anlık. Anlık iğnelerde dolar/TL kurunda bana aşağı yönelik mesajlar veriyor. Biz dolar ve altınımızı sattık. Ekonomiye destek vermek için sattık. 17,65 destek seviyesin altında 17,30 var. Bu gerçekleşirse yüzde 50'mizi alırız. Bizim gözümüz kara. Hamlemizi yaparız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!