banner2

Son dakika: İslam Memiş tarih verdi! Dolar 20 TL'ye yükselecek

Kuyumcu dükkanı sahibi İslam Memiş, doların eylül ayından itibaren 20 TL olacağını iddia etti. 

Ekonomi 18.08.2022, 16:22
Abone ol
Son dakika: İslam Memiş tarih verdi! Dolar 20 TL'ye yükselecek

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı ayrıca kuyumcu dükkanı sahibi İslam Memiş, sosyal medya hesabından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi. Paylaşımında Türkiye'nin erken seçime gideceğini iddia eden Memiş, doların 20 TL olacağını söyledi. 

İşte İslam Memiş'in o paylaşımları:

"Türkiye piyasası “Seçim Ekonomisi” ne girdiğinden $ ataklarına yol verilir. Vergi afları, yapılandırmalar, imar barışı, konut üretimi, yeni düzenlemeler vs. Hepsi masada hazır. Musluklar sonuna kadar açılır. Art arda kredi bolluğu ile piyasa paraya boğulur.

EYLÜL AYI VURGUSU

Bugün paraya ulaşamama durumu kriz nedenli olmadığını, ön hazırlık nedenli olduğunu düşünüyorum. Çünkü erken seçim kararıyla paraya ulaşım çok kolay olacaktır ve “Gördünüz mü nasıl yaptık” modeli ön plana çıkacaktır. Eylül itibariyle $ yukarı yönlü hareketleri onlar için sorun değil. Bedel var mı? Tabii ki. Bundan sonraki süreçler ekonomi odaklı değil, seçim odaklı olabilir. TCMB, bankaları kontrol ederek süreci yönetir.

Kişi, sektör veya bankaların döviz hamlelerini daha yakından takip eder. Sahada eeken seçim süreci Eylül itibariyle daha yoğun konuşulur."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!