banner2

Son dakika: İslam Memiş 84 milyona dolar çağrısı! 'Sakın bunu yapmayın'

Altın fiyatlarında haftanın son günü yükseliş başladı. Gram altın fiyatı 984 TL'den işlem görürken yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda İslam Memiş'ten kritik uyarılar geldi. Memiş dolar konusunda da 'Sakın bunu yapmayın' diyerek uyardı.

Ekonomi 06.11.2022, 14:50
Abone ol
Son dakika: İslam Memiş 84 milyona dolar çağrısı! 'Sakın bunu yapmayın'

Altın fiyatları tırmanışa geçti. Haftanın son gününde gram altın 984 TL'den işlem görürken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kritik uyarılarda bulunarak dolar ve altın için bunu yapmayın diyerek uyardı. 

DOLAR YATIRIM ARACI DEĞİL 

İslam Memiş, dolardan uzak durun diyerek "Doları bir yatırım aracı olarak görmüyoruz. Her ne kadar değer artışları devam etse de dolar bir yatırım aracı değil bir ödeme aracıdır. Dolardan uzak kalması gerektiğini düşünüyorum." sözlerine yer verdi. 

Memiş'in AHaber'e özel açıklamaları: 

Altın fiyatları da aslında yatırımcısına eline yeni TL geçmiş olan vatandaşlara veya önümüzdeki yıl düğün yapacak hazırlık yapmak isteyen vatandaşlara da çok güzel fırsatlar sunuyor.

Altın fiyatlarının çok ucuz olduğunu ve gereğinden daha fazla değer kaybettiğini düşündüğümüz için de altın fiyatlarının bugünlerde bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.

ŞU AN ALTIN ALMA ZAMANI 

Şu an altın alma zamanı mı? Kesinlikle. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Kısa vadeli bir beklenti içine girmemek gerekiyor. 2023 yılının hazırlığını yapmak gerekiyor.

984 lira seviyesinden gram altın alan bir yatırımcı büyük bir ihtimalle 2-3 hafta sonra 1.000 lira seviyesinin üzerinde bir gram altın görecektir. Bugünleri de fırsata çevirmek için bir fırsat olarak görmesi gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!