Yandex Metrica

Son dakika: İlk kez açıklandı! Elektrik faturasını bu yöntemle düşürebilirsiniz

Son dakika: İlk kez açıklandı! Elektrik faturasını bu yöntemle düşürebilirsiniz

Uzmanlar, elektrikli aletleri doğru kullanarak elektrik faturasını düşürmenin yöntemini paylaştı. Siz de ay sonunda daha az elektrik faturası ödemek için bu yöntemleri deneyebilir, tasarruf yapabilirsiniz.

Ekonomi

23.01.2024, 20:02

Yükselen elektrik faturaları karşısında vatandaşlar bazı elektrikli aletleri daha tasarruflu kullanarak faturaları düşürmeye çalışıyor. Uzmanlar ise, bu aletlerdeki gizli kalmış tasaruf yöntemlerini paylaşarak tasarruf yapmak isteyenlere yol gösteriyor. 

Bu adam ne dese tersi çıkıyor! Yatırım yapacaklar dikkat! Parasını buna yatıran yıl sonunda milyoner olur Bu adam ne dese tersi çıkıyor! Yatırım yapacaklar dikkat! Parasını... Haberi Görüntüle

DONDURUCU KULLANIMINA DİKKAT

Dondurucu elektrik faturasını en çok yükselten ev aletleri arasında bulunuyor. Evlerinde dondurucu bulunan vatandaşlar enerji tasarrufu yöntemleri arıyor. Bir tasarruf uzmanı, cihazın daha az enerji kullanmasını sağlamak için dondurucu ile ilgili tüyo verdi.

Uzman, cihazın daha az enerji kullanmasını sağlamak için tamamen doldurulması gerektiğini belirtiyor. Serin tutmak için daha az hava olduğundan ve soğutulmuş ürünler birbirinin soğuk kalmasına yardımcı olduğundan cihazı dolu tutmak para ve enerji tasarrufu sağlayabilir.

Dolar kabusu her gün daha da büyüyor: Yeni Capitol Hill baskını artık garanti! SWIFT yerine CIPS geliyor Dolar kabusu her gün daha da büyüyor: Yeni Capitol Hill... Haberi Görüntüle

MAKSİMUM KAPASİTE İÇİN ÖNERİLER

Dondurucuyu doldurmak için gazete kağıtlarından ve evde bulunan kullanmadığınız diğer eşyalardan yararlanabileceğinizi öneriyor. "Yiyecekleri dondurucunuzun dış kısımlarına doğru ittirin ve dondurucunun içini gazete kağıdıyla doldurun. Bu sayede dondurucunuzu maksimum kapasitede tutabileceksiniz."

"Dondurucunun içinin dolu kalması için yeterli yiyecek yoksa, su dolu kilitli torbalar, buz blokları veya sadece buz torbaları gibi şeyler kullanmak, daha sıcak havanın girmesini önlemeye yardımcı olabilir. Bu ürünler ucuz ve etkilidir."

Sam sözlerine şöyle devam etti: "Dondurucunuzu stokladığınız yiyecekler, onu çalıştırma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir. Dondurucu alanınızı düzenleyerek, daha fazla donmuş ürün kullanarak ve mümkünse taze yiyecekleri dondurarak, yiyecek israfımızı azaltabilir ve paradan tasarruf edebiliriz.

ABD enflasyonu sonrası piyasalarda yer yerinden oynadı: Güvenli liman altın tarihi zirveyi gördü! ABD enflasyonu sonrası piyasalarda yer yerinden oynadı: Güvenli liman altın... Haberi Görüntüle

DAHA AZ ENERJİ KULLANMAK MÜMKÜN

"Temelde, dolu ve kompakt tutmak, daha az enerji kullanılacağı anlamına gelir - faturalarınızı azaltır" dedi. Son olarak Sam, insanlara buzdolabının içerisini dağıtmalarını tavsiye etti, "Özellikle havalandırma çıkışlarının yakın kısımlarını boş bırakmayın çünkü buzdolabınızın üstünde ve yanlarında boşluk kalması soğuk havanın daha kolay hareket etmesine yardımcı oluyor."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading