banner2

Son dakika: Hükümetten dolar ve euro kuruna olağanüstü müdahale! Tarihin en büyük hamlesi geldi

Türkiye'de dolara karşı TL'yi korumaya devam ediliyor. Kur Korumalı Mevduat ile ilgili yeni düzenleme yürürlüğe girdi. Bu kapsamda, şirketlerin sene sonuna kadar dolar, euro varlıklarını mevduat sisteminde tutmaya devam ederse vergi ödemeyecekleri belirtildi.

Ekonomi 27.10.2022, 12:33
Abone ol
Son dakika: Hükümetten dolar ve euro kuruna olağanüstü müdahale! Tarihin en büyük hamlesi geldi

Resmi Gazete'de Kur Korumalı Mevduat ile ilgili yeni bir düzenleme yayınladı. Türk ekonomisinde doların etkisini sıfırlayacak bu yeni düzenlemeye göre, şirketler 30 Eylül bilançolarındaki dövizi, yıl sonuna kadar kur korumalı mevduat sisteminde tutarsa vergiden muaf olacak. 

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI 

Kur Korumalı Mevduat'a yönelik olarak yapılan düzenleme ve yenilikler gündemde yerini korurken şirketleri ilgilendiren yeni karar Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ŞİRKETLER VERGİ ÖDEMEYECEK 

Alınan karar ile birlikte, kurumların yabancı paralarını 2022 sonuna kadar TL mevduat ve katılım hesaplarına dönüşümünde vergiden müstesna olması kararı 9 aylık bilançoları için de uygulmaya koyulacak. 

Yeni düzenleme ile şirketler 30 Eylül bilançolarındaki dövizi, yıl sonuna kadar kur korumalı mevduat sisteminde tutarsa vergi ödemeyecek. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!