Son dakika: Galerilerin büyük oyunu son buldu! Araba fiyatlarında tarihi düşüş başladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, otomobil satışı için planlanan yeni uygulamayı duyurdu. Bakan Muş, 'İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak' ifadelerine yer verdi.

Ekonomi 10.08.2022, 13:20 10.08.2022, 13:26
Abone ol
Son dakika: Galerilerin büyük oyunu son buldu! Araba fiyatlarında tarihi düşüş başladı

Otomobil alım satımında fahiş fiyatların önüne geçilmesi için Bakanlık yeni bir düzenlemeye gidiliyor. 

6 BİN KİLOMETRE SINIRI GELİYOR 

Yönetmeliğin hazır olduğu bilgisini paylaşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak" ifadelerine yer verdi. 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kayseri'de Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, yeni düzenlemeye ilişkin bilgi verdi. Muş, şirketlerin, galerilerin ve rentacar'ların aldıkları sıfır aracın hemen satımına kısıtlama getireceklerini açıkladı.

Muş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Bir bakıyorsunuz sıfır ikinci el araç ilanları var. Dolayısıyla yeni araç alınıyor ve üzerine daha büyük rakam konularak satılıyor. Otomobil fiyatlarında birbirini tetikleyen durum söz konusu. Yönetmeliği hazırladık.

GERÇEK ANLAMDA İHTİYACI OLANLAR ALSIN 

İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar için 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçların satışına kısıtlama getiriyoruz. Gerçek anlamda ihtiyacı olanlar alsın. Gerçek anlamda ikinci el olacaktır böylece. Şirketlerde ortak fiyat belirleme veya piyasayı manüpile gibi konular varsa o Rekabet Kurulu'nun görev alanı ve soruşturma açtı, inceliyor.

İKİNCİ EL SIFIR DİYE BİR İLAN OLMAYACAK

Varsa yanlışlık gereğini yapar yoksa kapatır. Yönetmelik yayınlandıktan sonra vatandaşın birinci elde daha fazla erişime ulaşacağını düşünüyoruz. İkinci el sıfır diye bir ilanla karşı karşıya kalmayacağız.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!