banner2

Son dakika: Fiyatı 75 TL olarak belirlendi! Bu tutardan satmayan esnafın işletmesi kapatılacak

Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne'nin meşhur lezzetlerinden tava ciğerinin satışında belirlenen tarife olan 75 TL'nin üzerine çıkan esnaflara kapatma cezası gelebileceğini dile getirdi.

Ekonomi 25.11.2022, 16:57
Abone ol
Son dakika: Fiyatı 75 TL olarak belirlendi! Bu tutardan satmayan esnafın işletmesi kapatılacak

Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne'nin meşhur lezzetlerinden tava ciğerinin satışında tarife dışı farklı fiyat uygulamaları nedeniyle ciğerci esnafını uyardı. Cingöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, tava ciğerin farklı fiyat tarifeleriyle satıldığı bilgisinin kendilerine de geldiğini söyledi.

1300 LİRA CEZA VERİLİYOR

Porsiyonu 75 lira olan ciğerin farklı fiyatlarda satan esnafı disipline sevk ettiklerini belirten Cingöz, "Bizim uyguladığımız ceza sınırı da belli, en üst seviye yani 2 aidat, bu da 1300 liraya tekabül ediyor, tarifeye uymamanın tekrarlanması halinde bu cezanın iki katı ceza yazılıyor, en son durum kapatmaya kadar gidebilir." dedi.

Ciğerci esnaflarından bir kısmının kendi birliklerine bir bölümünün de Edirne Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olduğunu ifade eden Cingöz, denetimlerin Ticaret Müdürlüğünce yapılması gerektiğini vurguladı. Hem esnafın hem de vatandaşın mağdur olmasını istemediklerini ifade eden Cingöz, yılbaşından sonra tarifenin yeniden değerlendirilebileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!