banner2

Son dakika: EYT'de çıraklık mağdurlarını ilgilendiren açıklama! AK Partili Zengin duyurdu

EYT düzenlemesi ile ilgili yeni gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle staj sigortaları ile ilgili değişiklik olup olmayacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'den EYT ile ilgili dikkat çekici bir açıklama geldi.

Ekonomi 26.01.2023, 16:39
Abone ol
Son dakika: EYT'de çıraklık mağdurlarını ilgilendiren açıklama! AK Partili Zengin duyurdu

EYT düzenlemesinin hayata geçmesine birkaç gün kala staj ve çıraklık mağdurlarının merakını giderecek açıklama AK Parti'den geldi. 

ÇIRAKLIK VE STAJ MAĞDURLARI NE OLACAK 

Zengin canlı yayında yaptığı konu ile ilgili açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bu konu çok teknik bir konu. Geçtiğimiz hafta SGK bir sunum yaptı. Onların sunumunu dinledikten sonra meselenin çok katmanlı olduğunu gördük. Bu kanun çıktığında hemen yararlanacak 2.5 milyon insanımız var. Birkaç yıl içerisinde yararlanması muhtemel insan sayısı 5 milyona ulaşıyor, çok ciddi bir sayı.

Çıktığı andaki ekonomik boyutu, hesaplar, ne kadar sorumluluk oluşturacak. İki bakanlık arasında özellikle Maliye Bakanlığı ile toplantı yaptık. Onlar da bunların hesaplanması ve en doğru şekilde ortaya konması için uğraşıyorlar.

EYT’de hem çalıştıkları gün hem prim süresini dolduranlarla ilgili değişen bir şey yok. Yaş ile ilgili beklenen bir zaman dilimi vardı. Emeklilikle ilgili 3 kriterden 2 tanesi sağlanıyor, EYT’de yaş ile ilgili konuda bir kolaylık getiriliyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!