banner2

Son dakika: Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Yüzde 20 indirim uygulanacak

Evi olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren haber duyuruldu. Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değişiklik yapıldı. Poliçe yenilemelerinde uygulanan indirim yükseltildi.

Ekonomi 25.11.2022, 14:12 25.11.2022, 18:34
Abone ol
Son dakika: Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Yüzde 20 indirim uygulanacak

Ev sahibi olan vatandaşları ilgilendiren haber duyuruldu. Zorunlu Deprem Sigortası tarifeleri güncellendi. Poliçe yenilemelerinde uygulanan indirim artırıldı. 

Konuya ilişkin Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nca (DASK) yapılan açıklamaya göre, depreme karşı en güçlü finansal önlemlerden olan Zorunlu Deprem Sigortası'nın tarifesinde yeni dönem başlıyor.

TEMİNAT TUTARLARI ARTIRILDI 

Konutlar için verilen teminat tutarları güncellenirken poliçe yenilemelerinde uygulanan indirim yükseltildi. Bu güncelleme ile Zorunlu Deprem Sigortası ile verilen teminat tutarlarının artırılması, poliçe yenilemelerinin desteklenmesi ve sistemdeki vatandaşlar için daha güçlü bir finansal güvence yaratılması hedefleniyor.

POLİÇELERİNİ YENİLEYENLER YÜZDE 20 İNDİRİMDEN FAYDALANACAK 

Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde yapılan değişikliklere bakıldığında, betonarme yapılar için 1508 TL olan inşaat birim metrekare maliyet tutarı 3 bin 16 TL’ye, bir mesken için 320 bin TL olan azami teminat tutarı 640 bin TL’ye, poliçe yenilemelerinde uygulanan yüzde 10 indirim, iki katına çıkarılarak yüzde 20’ye yükseltildi.

DASK'ın yüzde 100 sigortalılık hedefine ulaşmak amacıyla çalışmaları devam ediyor. Türkiye'nin birçok bölgesinin deprem riski taşıdığını ve Zorunlu Deprem Sigortası’nın depreme karşı alınacak en etkili finansal önlemlerden biri olduğunu hatırlatan DASK, vatandaşları evlerini Zorunlu Deprem Sigortası güvencesi altına almaya ve süresi dolan poliçelerini yenilemeye davet etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!