banner2

Son dakika: Emekli bayram ikramiyesine zam geliyor! 4000 TL olacak! Emeklileri sevindirecek haber!

Son dakika haberleri... Emekli bayram ikramiyesi bu sene artacak mı? Emekli ikramiyesine zam mı geliyor? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli ikramiyesi zammı ne zaman açıklanacak? Şeklindeki sorular emekliler ve EYT'liler tarafından merak ediliyor. Peki, bu yıl emekli ikramiyesine zam gelecek mi? İşte beklentiler...

Ekonomi 01.02.2023, 12:20 01.02.2023, 12:20
Abone ol
Son dakika: Emekli bayram ikramiyesine zam geliyor! 4000 TL olacak! Emeklileri sevindirecek haber!

Son dakika haberleri... Emekli bayram ikramiyesine zam gelecek mi? Bu soru emeklilerin ve EYT'lilerin gündeminde bulunuyor. Yılda 2 kez olmak üzere toplamda 2200 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyesine geçtiğimiz yıl zam gelmemişti. 

Ancak bu yıl, emekli bayram ikramiyesine zam geleceği beklentisi oluşmaya başladı. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte beklentiler... 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Ramazan ve kurban bayramlarında emeklilerin cebini rahatlatmak amacıyla ödenen emekli bayram ikramiyesi büyük bir gelir kaynağı olarak emeklileri mutlu etmeye devam ediyor. Toplamda 2200 TL olarak ödenen bu ikramiyeler, emekliler tarafından merak ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda emekli zammını duyurmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı: "En düşük emekli maaş tutarını 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkartıyoruz. Memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar sağladık."

En düşük emekli maaşının 5500 TL olmasıyla birlikte, emekli bayram ikramiyesinin bu yıl 2000 TL'ye yükselmesi kulislerde konuşuluyor. Eğer bu zam gerçekleşirse emekliler ve EYT'liler toplamda 4000 TL bayram ikramiyesi alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!