banner2

Son dakika: Döviz ve altın alacaklara müjde! İslam Memiş 'büyük fırsat' deyip duyurdu

Dünya genelinde piyasalarda yaşanan dalgalanma sürerken altın fiyatlarında da günler içerisinde yaşanan dengesizlik ön plana çıkıyor. Özellikle gram altın yatırımcıları üzerken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yatırımcıları sevindirecek açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 01.10.2022, 10:46
Abone ol
Son dakika: Döviz ve altın alacaklara müjde! İslam Memiş 'büyük fırsat' deyip duyurdu

Son dönemde Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle piyasalarda yaşanan dalgalanma tüm hızıyla sürerken gram altın fiyatlarında da günlük iniş çıkışlar yaşanıyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

DÖVİZ VE EMTİA FİYATLARINDA SERT DALGALANMA

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın yıl sonuna kadar süreceğini söyleyen Memiş, döviz kurunda ve emtia fiyatlarında sert dalgalanmaların olduğunu paylaştı.

FED ETKESİ DEVAM EDİYOR

Memiş, "Özellikle bu sert dalgalanmaların nedeninin döviz kurlarındaki Fed etkisi olduğu çok belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Fed Başkanı ve Fed üyeleri ciddi açıklamalar yapmaya devam ediyor." dedi.

BELİRSİZLİK VE RİSKLER ARTIYOR

Fed Başkanı ve Fed üyelerinin açıklamalarının dolar endeksinde, altının Ons fiyatında ve gram fiyatındaki dalgalanmalarda etkili olduğunu söyleyen İslam Memiş, belirsizlik ve risklerin de ciddi anlamda artmaya devam ettiğine dikkat çekti.

İşte İslam Memiş'in açıklamaları: Belirsizlik ve risklerin arttığı dönemlerde de altının Ons fiyatı 1615 ila 1660 dolar arasında dalgalanıyor.

İster istemez gram altında gün bazında günlük 20-30 lira gibi bir dalgalanmayla karşı karşıya kalıyoruz. Yıl sonuna kadar bu dalgalanmalar devam edebilir.

TALEPTEN OLUŞAN BİR FARK VAR

Özellikle yatırımcılar ekran fiyatlarıyla serbest piyasalar arasındaki kur farkına mutlaka dikkat etmeli. Ekran fiyatıyla serbest piyasalarda Gram Altın/TL fiyatında 25-30 lira gibi bir fark var. Özellikle talepten oluşan bir farkı ifade etmek isterim.

FAİZ İNDİRİMİ VEYA ARTIRIMLARINA NEDEN OLACAK

Yıl sonuna kadar bütün merkez bankalarının politikalarında değişiklikler olabilir. Çünkü jeopolitik risklerde artmaya devam ediyor. Bu da faiz artırımlarında çeşitli indirim veya artırımlara neden olacaktır.

ALIM FIRSATI

Altın fiyatlarındaki düşüşlerin kalıcı olmayacağını söyleyen Memiş, 950 - 1000 lira aralığında olan gram altın fiyatının vatandaşlara alım fırsatı sunmaya devam ettiğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!