Son dakika: Döviz işlemlerine kısıtlama geliyor! 'Kur depremi yaşayacağız'

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, Youtube kanalında yayınladığı yeni videoda dolar yatırımcılarına uyarıda bulundu. Dolar kurunun yıl sonunda 18 TL olacağını söyleyen Yeşilada, olası bir kur şoku öncesinde döviz işlemlerine resmen kısıtlama getirileceğini ifade etti.

Ekonomi 16.05.2022, 11:27 16.05.2022, 11:40
Abone ol
Son dakika: Döviz işlemlerine kısıtlama geliyor! 'Kur depremi yaşayacağız'

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, şahsi Youtube kanalında paylaştığı yeni videosunda dolar kuru ile ilgili tahminlerini ve Merkez Bankası'nın olası önlemlerini paylaştı. 

Yeşilada videosunda bir kur depremi yaşanacağını söyleyerek, doların 16,50'un altında frenlenmesinin çok zor olacağını aktardı. 

DÖVİZ İŞLEMLERİNE KISITLAMA GETİRİLECEK

2022 ve 2023 sonu için dolar tahminlerini de paylaşan Yeşilada 2022 sonunda 18, 2023 sonunda 20 TL olacağını iddiasında bulundu. 

Diğer yandan döviz talebinin yaz boyunca daha da artacağını ifade eden Atilla Yeşilada, "Bu kez kur şokunda önce, döviz işlemlerine resmen kısıtlama gelecek." sözlerine yer verdi. 

Döviz işlemlerine getirilen olası bir kısıtlamanın da doları yukarı yönde iteceğini belirten Yeşilada, kur depremi yaşanacağını belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!