banner2

Son dakika: Doğalgaz, elektrik ve EYT'de yeni dönem başlıyor! Bugün belli olacak

TBMM bugün açılıyor. Meclis'in ilk gündem maddelerinden biri de Kur Korumalı Mevduat. KYK'dan fatura desteğine, kur korumalı hesaplardan EYT'ye birçok konu görüşülecek. Kur korumalı mevduat uygulaması 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak.

Ekonomi 01.10.2022, 10:51 01.10.2022, 12:27
Abone ol
Son dakika: Doğalgaz, elektrik ve EYT'de yeni dönem başlıyor! Bugün belli olacak

TBMM 27. Dönem 6. Yasama yılında gündem yoğun... Görüşmelerde birçok madde görüşülecek. Milyonları ilgilendiren haberlerin Meclis'ten beklendiği bu hafta EYT, kur koruma, fatura destekleri için tarihler ve miktarlar belli olacak. Başkan Erdoğan, yeni yasama yılı açış konuşmasını yapacak. TBMM'nin açılışı dolayısıyla Genel Kurul'un ardından tören alanında resepsiyon düzenlenecek.

EYT 2022 BİTMEDEN YASALAŞACAK

AK Parti milletvekilleri tarafından Meclis Başkanlığı'na sunulacak olan "torba kanun" teklifinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bakanlar tarafından kamuoyuyla paylaşılan ve yasal düzenleme gerektiren konular da yer alacak.

EYT olarak bilinen emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme 2022 bitmeden yasalaşacak, 2023'ten itibaren hayata geçecek. Kredi Yurtlar Kurumuna borcu olan gençlerin borçlarının faizlerinin silinmesine yönelik yasal düzenleme bunlardan biri olacak. Düzenlemeyle, işverenlerin çalışanlarına elektrik ve doğal gaz desteklerinin 1000 liralık kısmının gelir vergisi ile sigorta prim kesintisinden muaf tutulacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!