banner2

Son dakika: Devletten görülmemiş maaş desteği! Her ay 8 bin TL hesaplara yatacak

İŞKUR tarafından yapılan ödemelerin en çok kullanılanlarından biri olan o gelir kaleminde tüm rakamlar yeniden güncellendi. Geçtiğimiz yıl 2568 TL ile 5137 TL arasında yapılan o ödemelerde rakam 8 bin TL'ye yükselmiş durumda. Ödemelerin bu rakama çıkması vatandaşın yüzünü güldürdü.

Ekonomi 30.01.2023, 14:47
Abone ol
Son dakika: Devletten görülmemiş maaş desteği! Her ay 8 bin TL hesaplara yatacak

2023'ün gelmesiyle birlikte vatandaşa ödenen birçok gelir kaleminde güncelleme yapıldı ve zamlı rakamlar yeni yılın ilk günlerinden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandı. Peki, son veriler ışığında, İŞKUR tarafından ödenen işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşsizlik maaşı zamlandı mı?

İŞKUR TARAFINDAN AYLIK OLARAK ÖDENİYOR

Asgari ücret rakamı baz alınarak hesaplanan işsizlik maaşı PTT ile ödeniyor. İşsizlik maaşı alabilmek için işsiz kalmadan önce 120 gün hizmet aktine tabii olunması şartı bulunuyor. Öte yandan son üç yıl içerisinde 600 gün süre boyunca işsizlik sigortası primi ödemesi yapmak da işsizlik maaşı almak için bir diğer önemli etken. Peki, işsizlik maaşı ne kadar, kaç TL oldu?

İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU?

Geçmiş yılda en düşük 2 bin 568 TL, en yüksek ise 5 bin 137 TL olarak ödenen işsizlik maaşı 2023'te yapılan asgari ücret zammıyla birlikte 8 bin TL'ye kadar yükselmiş durumda. Ödemeler her ayın 5'inde PTT üzerinden yatırılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!