Son dakika: Çile sona eriyor! Hükümet kiracılar için harekete geçti

Kira oranlarında yaşanan fahiş artışlar üzerine hükümet harekete geçti. Son aylarda tırmanışa geçen kira fiyatları yüzünden vatandaşlar zor durumda kaldı 3 bakanlık devreye girdi. Yapılacak olan düzenleme ile hem kiracılar hem de ev sahipleri korunacak

Ekonomi 23.05.2022, 11:09
Son dakika: Çile sona eriyor! Hükümet kiracılar için harekete geçti

Son zamanlarda kira fiyatlarında yaşanan artışlar vatandaşın belini büküyor. Konuyla alakalı hükümetten önemli bir hamle geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı kira artışları konusunda düzenleme için çalışma başlattı.

MAKUL BİR FORMÜL ORTAYA ÇIKACAK OLURSA...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Şu kadarını ifade edebilirim, hem ev sahibinin hukukunu, hem de kiracının hukukunu koruyacak makul bir formül ortaya çıkarsa, biz bu formülle ilgili adım atabiliriz” dedi.

HÜKÜMET HAREKETE GEÇTİ

Son zamanlarda kiralardaki artışların ardından ev sahiplerinin düşük kira ödeyen kiracılarını evden çıkmaya zorlayarak konutlarını yüksek bedelden kiraya verdikleri tespit edildi. Konut sahiplerinin kiracıları evden çıkartmak için icra yoluyla ihtarname gönderdikleri belirlendi.

Kiralardaki artışlar ve ev sahiplerinin kiracıları çeşitli bahaneler ile evden çıkartmasını önlemek için hükümet harekete geçti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye bakanlığı ile Adalet Bakanlığı kira artış oranları ve kiralama hükümleri ile ilgili yasal çalışma başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!