Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika... BOTAŞ açıkladı: Doğalgazda tarifeler değişti mi?

Son dakika... BOTAŞ açıkladı: Doğalgazda tarifeler değişti mi?

BOTAŞ, ağustos ayı doğalgaz fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı. BOTAŞ resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gidilmediği vurgulandı.

Ekonomi

23.01.2024, 21:13

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), doğalgaz fiyatlarına ilişkin açıklama yayınladı.

BOTAŞ'ın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ağustos ayı doğalgaz fiyatlarının değişmediği bildirildi. 

Altın fiyatlarına Trump etkisi: Yukarı yönlü sert hareket! İşte 15 Temmuz 2024 güncel altın fiyatları Altın fiyatlarına Trump etkisi: Yukarı yönlü sert hareket! İşte 15... Haberi Görüntüle

"FİYATLAR EN MAKUL SEVİYEDE BELİRLENMEKTEDİR"

Açıklamada fiyatların doğalgaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım-işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak belirlendiği kaydedilen açıklamada fiyatın mümkün olan en makul seviyede tutulduğu ve tüketicilere sunulduğu vurgulandı. 

TBMM'de emekli mesaisi! 9. Yargı Paketi görüşülecek! TBMM'de emekli mesaisi! 9. Yargı Paketi görüşülecek! Haberi Görüntüle

AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA EN UCUZU

BOTAŞ'ın açıklamasında "Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 01 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olan doğalgaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır." ifadelerine yer verildi. 

Kuruluşun açıklamasında Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı Türkiye'de uygulandığı vurgulandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading