Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika bilgisi geldi: O kişilerin emekli maaşı iptal ediliyor! SGK'dan korkutan hamle!

Son dakika bilgisi geldi: O kişilerin emekli maaşı iptal ediliyor! SGK'dan korkutan hamle!

SGK'dan bazı emeklileri üzecek haber geldi. O kişilerin emekli maaşları iptal edilecek ve ödenen paralarda faizi ile geri alınacak. Sosyal Güvenlik Kurumu son derece kararlı.  

Ekonomi

31.05.2024, 13:00

Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren açıklama SGK'dan geldi. Tanıdıklarını sigortalı göstererek eşini dostunu emekli edenler büyük cezalar ile karşı karşıya.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu kişilerin tespit edilmesi için düğmeye bastı. İş yerinde çalışmayan kişilere sigorta yapan ve sahte iş yeri girişiminde bulunan vatandaşlar büyük yaptırımla karşı karşıya.

2024 İstanbul'da hangi plajlar ücretsiz? İstanbul'daki plaj ücretleri ne kadar? 2024 İstanbul'da hangi plajlar ücretsiz? İstanbul'daki plaj ücretleri ne kadar? Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞLARI İPTAL EDİLECEK

Sosyal Güvenlik Kurumu, bu şekilde emekli olanların tespit edilmesi durumunda emekli maaşlarının kesileceğini ve o zamana kadar ödenen paraların faiziyle geri alınacağını açıkladı.

Sahte iş yeri ve sahte sigortalılık ile mücadelesinde son derece kararlı olan SGK, yeni bir platform kurarak bu kişilerin peşine düştü. Konu ile ilgili detaylı açıklama yapan SGK, sahte iş yeri ve sahte sigortalılık tespitinde sadece para iadesi olmayacağını, aynı zamanda savcılıklara suç duyurusunda bulunulacağını dile getirdi.

Resmen onaylandı! Bakan Şimşek imzayı attı: İşte yeni zam ve ücretler... Resmen onaylandı! Bakan Şimşek imzayı attı: İşte yeni zam ve... Haberi Görüntüle

SGK HAREKETE GEÇTİ

Sosyal Güvenlik Kurumu, sahte sigortalılık ile mücadele kapsamında çalışmalarını hızlandırdı. Bu konuya oldukça önem veren SGK, yeni kurduğu platform sayesinde vatandaşların da ihbarda bulunmasını sağlıyor.

SGK uzmanlarından da bu yönde girişimlerde bulunan kişilere ise uyarı geldi. SGK tarafından bu kişilerin tespit edilmesi durumunda bağlanan emekli maaşları kesilecek, o güne kadar ödenen maaşlar yasal faizi ile birlikte geri alınaca.

Habere Tepki Ver

3

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading