banner2

Son dakika: Bakanlık duyurdu! 2,7 milyar TL hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada, Mart ayı 2,7 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylığı ödemelerinin hesaplara yatırdıklarını duyurdu.

Ekonomi 07.03.2023, 11:41 07.03.2023, 12:17
Abone ol
Son dakika: Bakanlık duyurdu! 2,7 milyar TL hesaplara yatırıldı

Milyonlarca vatandaşın beklediği ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Bakanlığın her ay yaptığı ödemeler bu ay da hesaplara yatmaya başladı. 

Mart ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu istikamette yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını kaydetti. Bakan Yanık, engelli aylığı çerçevesisnde da yaklaşık 1,2 milyar TL'lik destekte bulunduklarını belirtti.

2.7 MİLYAR TL HESAPLARA YATIRILDI 

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu istikamette Mart ayına ilişkin 2,7 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylığını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık" ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!