banner2

Son dakika: Bakan resmen açıkladı! Kentsel dönüşümde kira desteği müjdesi

Son dakika haberleri... Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kentsel dönüşümde kira desteğinin artacağını açıklarken yeni bir konut kampanyası başlatacaklarını da duyurdu.

Ekonomi 17.08.2022, 13:29 17.08.2022, 13:29
Abone ol
Son dakika: Bakan resmen açıkladı! Kentsel dönüşümde kira desteği müjdesi

Son dakika haberi! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Marmara Depremi'nin 23. yılında İstanbul'da kentsel dönüşüm projesi teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

YENİ KONUT KAMPANYASI

Eylül ya da Ekim aylarında yeni bir konut kampanyasını başlatacaklarının müjdesini veren Bakan Kurum, tarihi projede birçok firmanın yer alacağını belirtirken şu ifadeleri kullandı; ''Kampanyada faiz ve alım desteği olacak, bu kampanya ile konut fiyatı ve kiralar daha da düşecek. Kampanyaya katılan firmalar süre boyunca fiyatta değişiklik yapmama sözü verecek.

''YÜZDE 30 ARTACAK''

Bireysel kentsel dönüşümde şu an İstanbul’da bin 150 lira olan kira desteği yüzde 30 artışla bin 500 lira olacak. Bireysel kentsel dönüşümde şu an 400 baz puan ve 400 bin olan oranlar 600 baz puan ve 600 bine yükseltilecek. Belediyelerin kentsel dönüşüm projelerine yüzde 50 faiz desteği verilecek.''

1,3 MİLYON RİSKLİ BİNA VAR

Bakan Kurum, ''İstanbul'da bugün dönüşmesi beklenen 1,3 milyon riskli 230 bin de acilen dönüşmesi gereken konutumuz var. Sahada fiilen devam eden İstanbul'da 39 ilçede 140 bin konuta ulaştı. Vatandaşımızın rızasıyla 3 milyon konutun dönüşümünü sağladık. 2035 yılına kadar kentsel dönüşüme girmemiş hiçbir alanımız kalmasın istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!